Lajme

November 27, 2023

CEO i Binance pranohet fajtor për akuzat për pastrim parash, paguan 4.3 miliardë dollarë gjobë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Të martën, Zhao u deklarua fajtor për shkeljen e ligjeve kundër pastrimit të parave në SHBA dhe dha dorëheqjen si CEO i Binance. Ndërkaq, shkëmbimi u deklarua fajtor për akuza të shumta penale dhe civile, ndërsa pranoi të paguante 4.3 miliardë dollarë dënime, ndër gjobat më të mëdha të korporatave në historinë e Departamentit të Drejtësisë të SHBA.

CEO i Binance pranohet fajtor për akuzat për pastrim parash, paguan 4.3 miliardë dollarë gjobë
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme