Lajme

November 1, 2023

CFTC paguan 16 milionë dollarë për sinjalizuesit, shumica përfshin mashtrimin e kriptomonedhave

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Komisioni i Tregtisë së të Ardhmes së Mallrave (CFTC) ka paguar 16 milionë dollarë për sinjalizuesit këtë vit, me shumicën e 1,530 këshillave të marra që përfshijnë kriptovalutat. Komisioneri Christy Goldsmith Romero deklaroi se kripto vazhdon të jetë një zonë me mashtrime të përhapura dhe aktivitete të tjera të paligjshme. Rritja e kriptomonedhës ka bërë që më shumë klientë me pakicë të bien nën juridiksionin e CFTC, duke i bërë përpjekjet e Programit të Denoncuesve të CFTC dhe të Zyrës së Edukimit të Klientit dhe Kontaktit edhe më vendimtare.

CFTC paguan 16 milionë dollarë për sinjalizuesit, shumica përfshin mashtrimin e kriptomonedhave
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme