Lajme

February 14, 2024

Dogwifhat: Ylli në rritje në mesin e monedhave meme

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Dogwifhat (WIF), monedha më e nxehtë meme në Solana, ka përjetuar një rritje të jashtëzakonshme, duke arritur sot 0,46 cent dollarë. Kjo rritje ka shtyrë kapitalizimin e tregut të Dogwifhat afër gjysmë miliardë dollarësh, duke siguruar pozicionin e saj si kriptomonedha e 123-të më e madhe sipas kapitalizimit të tregut.

Dogwifhat: Ylli në rritje në mesin e monedhave meme

Ngritja midis Elitave të Monedhave Meme

Ajo që e veçon Dogwifhat është rritja e tij meteorike midis elitave të monedhave meme. Ajo ka tejkaluar peshat e rënda si FLOKI dhe MEME, dhe tani qëndron me krenari në mesin e pesë monedhave më të mira meme sipas kapitalizimit të tregut. Fqinjët e saj të sapogjetur në këtë renditje elitare përfshijnë Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Bonk Inu (BONK) dhe PepeCoin (PEPE).

Ngjitje e Shpejtë

Në vetëm tre muaj, Dogwifhat ka çimentuar pozicionin e saj si një lojtar i mrekullueshëm në arenën e monedhave meme. Shpejtësia e tij e ngjitjes është vërtet befasuese.

Udhëtimi drejt epërsisë së monedhës së Meme

Analistët spekulojnë se udhëtimi i Dogwifhat drejt supremacisë së monedhës së memeve nuk ka përfunduar. Me kapitalizimin e tij të tregut që mbetet pas PepeCoin me vetëm 60 milionë dollarë, një rritje modeste prej 13% mund të bëjë që Dogwifhat të tejkalojë homologun e tij me temë bretkosa.

Përkrahje të papritura të të famshëmve

Ndjenja bullish që rrethon Dogwifhat ushqehet më tej nga miratimet e papritura të të famshmëve, si LeBron James që ka një kapele të thurur që të kujton meme-në popullore. Kjo paparashikueshmëri shton eksitimin që rrethon trajektoren e ardhshme të monedhës meme.

konkluzioni

Dogwifhat (WIF) është një yll në rritje midis monedhave meme, me rritjen e tij mbresëlënëse në kapitalizimin e tregut dhe ngjitjen e shpejtë në rangje. Analistët besojnë se udhëtimi i tij drejt supremacisë së monedhës së memeve nuk ka përfunduar dhe miratimet e papritura të të famshmëve vetëm sa e shtojnë eksitimin. Investitorët duhet të mbajnë një sy të ngushtë në Dogwifhat pasi ajo vazhdon të bëjë valë në tregun e kriptomonedhave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme