Lajme

October 31, 2023

E ardhmja e Altcoins në tregun e kriptove: një paralajmërim dhe mundësi

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një analist i kriptove i ndjekur gjerësisht ka lëshuar një paralajmërim për të ardhmen e altcoins në tregun e kriptove. Analisti, i njohur si Credible Crypto, beson se nëse Bitcoin (BTC) vazhdon vrullin e tij në rritje, altcoins mund të rrjedhin jashtë. Ndërsa nuk përmend ndonjë aset dixhital specifik, Credible Crypto paralajmëron investitorët që të mos kapen nga pompat altcoin që ndodhin kur BTC po shkon anash midis rritjeve të mëdha të çmimeve.

E ardhmja e Altcoins në tregun e kriptove: një paralajmërim dhe mundësi

Rritja e fundit e çmimit të Bitcoin

Bitcoin, aktivi kryesor i kriptove sipas kapitalit të tregut, ka përjetuar një rritje të konsiderueshme të çmimeve në dy javët e fundit. Çmimi i tij është rritur me 25%, duke shkuar nga 27,196 dollarë më 15 tetor në çmimin aktual prej 34,042 dollarë. Kjo rritje e çmimit ka çuar në një rritje të altcoins, siç theksohet nga një tjetër analist i kriptove, Rekt Capital.

Altcoins në rritje

Rekt Capital vë në dukje dy altcoin që po marrin vrull në treg. Bitcoin Cash (BCH) është rritur me 25% dhe është gati të testojë nivelin e mbështetjes prej 100 dollarësh. Ndërkohë, Chainlink (LINK), një ofrues i decentralizuar i orakullit, po përjeton gjithashtu rritje. Megjithatë, ajo po i afrohet një zone rezistence historike.

konkluzioni

Ndërsa altcoins aktualisht po përfitojnë nga rritja e çmimit të Bitcoin, ekziston një paralajmërim se ato mund të mos e mbajnë vrullin e tyre nëse BTC vazhdon të rritet. Investitorët duhet të jenë të kujdesshëm dhe të kryejnë kërkimet e tyre përpara se të bëjnë ndonjë investim me rrezik të lartë në altcoin ose asete dixhitale. Është e rëndësishme të theksohet se opinionet e shprehura në këtë artikull nuk janë këshilla investimi dhe çdo humbje e shkaktuar është përgjegjësi e investitorit individual.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme