Lajme

October 4, 2023

EarnBet: Rindërtimi i Tokenomics për Rritje dhe Prosperitet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

EarnBet, një kazino e decentralizuar, është vendosur të rinovojë tokenomitë e saj, duke sjellë një epokë të re rritjeje dhe prosperiteti për komunitetin dhe investitorët e saj.

EarnBet: Rindërtimi i Tokenomics për Rritje dhe Prosperitet

Kalimi në një program kthimi

EarnBet po bën një ndryshim të madh në tokenomikën e tij duke kaluar nga dividentët tradicionalë në një program kthimi. Kjo lëvizje synon të eliminojë telashet e pretendimeve mujore për mbajtësit e tokenit duke rritur presionin e blerjes, duke krijuar një ekosistem më të gjallë. Programi i blerjes do të fillojë në Uniswap.

Riorganizimi i ndarjes së të ardhurave

Për të siguruar transparencë dhe drejtësi, EarnBet po riorganizon ndarjen e të ardhurave bazuar në burimin e të ardhurave. Si lojërat e brendshme ashtu edhe ato të palëve të treta do të kontribuojnë në një grup të ardhurash, me 80% të dedikuar për kostot operacionale dhe 20% të kanalizuar në Programin e Blerjes.

Qëllimi i dyfishtë i argumenteve të rikthyera

Shenjat e blera përsëri përmes programit do të shërbejnë për një qëllim të dyfishtë. Së pari, një pjesë do të hiqet përgjithmonë nga qarkullimi, duke reduktuar furnizimin e përgjithshëm dhe duke rritur mungesën. Për më tepër, këto token mund të nxisin fushata dhe promovime strategjike të marketingut, duke përshpejtuar trajektoren e rritjes së EarnBet.

Stambollja dhe Mbyllja e Shenjave

Vendosja dhe mbyllja e argumenteve do të mbeten pjesë përbërëse e përvojës së EarnBet. Faqja e azhurnuar e internetit do të ofrojë përfitime të shumta për vendosjen e argumenteve, nga rritja e shpërblimeve deri te aksesi ekskluziv në lojëra dhe veçori. Migrimi i llogarisë do të ruajë argumentet e vendosura, duke siguruar vazhdimësi për përdoruesit ekzistues.

Kalimi në EBET Token

EarnBet po prezanton një tregues të ri, EBET, duke thjeshtuar komunikimin gjatë dhe pas periudhës së tranzicionit. Tranzicioni përfshin një proces të drejtpërdrejtë të migrimit të llogarive ose depozitimit të argumenteve BET, të cilat do të konvertohen pa probleme në vlerën e tyre ekuivalente në tokenat EBET.

Shpërndarja e Optimizuar e Tokenit

Për më tepër, EarnBet po optimizon shpërndarjen e tokenit duke shpërndarë në mënyrë strategjike tokenat e ekipit dhe një pjesë të argumenteve të pashpërndara në kategori të tilla si Shkëmbimet, Promovimet dhe bonuset e Aksioneve. Një proces i kontrolluar i djegies për argumentet e mbetura të pashpërndara do të promovojë një ekosistem më të qëndrueshëm të shenjave.

Konsolidimi në Blockchain Ethereum

Duke thjeshtuar praninë e tij, EarnBet po konsolidohet në Blockchain Ethereum, duke e bërë më të lehtë për përdoruesit të gjurmojnë dhe menaxhojnë argumentet e tyre. Përdoruesit në zinxhirin WAX do të duhet të migrojnë llogaritë e tyre në faqen e re të internetit brenda një periudhe të caktuar, duke siguruar një tranzicion të qetë.

Migrimi pa probleme e llogarisë

Për të migruar llogaritë e tyre, përdoruesve u kërkohet të regjistrohen në uebsajtin e ri të EarnBet sapo të fillojë. Duke ndjekur disa hapa të drejtpërdrejtë nën seksionin "Lidh Llogarinë e Trashëgimisë", përdoruesit mund të transferojnë në mënyrë të sigurt balancat e tyre ekzistuese, duke përfshirë argumentet e aksioneve BET. Procesi siguron një transferim pa probleme, duke i lejuar përdoruesit të ruajnë të dhënat e llogarisë dhe asetet e tyre pa mundim.

Angazhimi me Komunitetin

Si pjesë e angazhimit të tyre për t'u angazhuar me komunitetin, EarnBet po fton investitorë më të mëdhenj në Discord, duke ofruar një hapësirë ​​ekskluzive për diskutime, pamje paraprake të publikimeve të ardhshme, mundësi reagimesh dhe komunikim të drejtpërdrejtë me menaxhmentin më të lartë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme