Lajme

October 31, 2023

FTX dhe Alameda Kërkimore transferojnë 27.2 milion dollarë në asete për të shlyer borxhet dhe për të likuiduar pasuritë dixhitale

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Sipas të dhënave të fundit nga Lookonchain, FTX dhe Alameda Research kanë transferuar asete me vlerë 27.2 milionë dollarë deri më 31 tetor. Kjo përfshin RNDR (17.93 milionë dollarë), SOL (4.7 milionë dollarë), ETH (2 milionë dollarë), MKR (1.18 milionë dollarë), REN ( 1.12 milion dollarë) dhe GRT (0.27 milion dollarë).

FTX dhe Alameda Kërkimore transferojnë 27.2 milion dollarë në asete për të shlyer borxhet dhe për të likuiduar pasuritë dixhitale

Transferime të rëndësishme

FTX dhe Alameda Research kanë transferuar mbi 106 milionë dollarë në asete kripto deri më sot. Pavarësisht këtyre transfertave, ata ende mbajnë 736 milionë dollarë në asete EVM, siç raportohet nga Spot On Chain.

Detajet e transaksionit

Duke filluar nga 25 tetori, FTX dhe Alameda kryen një sërë transaksionesh që përfshinin adresa të shumta. Fondet u transferuan në shkëmbime të centralizuara si Binance dhe Coinbase. Transferimet kanë vazhduar që atëherë.

Transferet e mëparshme

Në fillim të këtij muaji, FTX dhe Alameda transferuan COMP (1.01 milion dollarë) dhe RNDR (2.04 milion dollarë) te Binance përmes Wintermute. Ata gjithashtu zhvendosën 6.5 milionë dollarë në asete, duke përfshirë UNI, DYDY, SUSHI dhe LDO, në adresat ndërmjetëse përpara se t'i dërgonin në shkëmbime.

Kthimi dhe borxhet

Riorganizimi i fundit i fondeve të kriptomonedhave nga FTX dhe Alameda tregon synimin e tyre për të likuiduar disa asete dixhitale për të shlyer borxhet e papaguara me kreditorët. Alameda kishte përdorur më parë asetet e klientëve FTX për të shlyer kreditë, duke rezultuar në një borxh prej 10 miliardë dollarësh që nga nëntori 2022.

konkluzioni

FTX dhe Alameda Research kanë bërë transferime të rëndësishme asetesh, në total prej 27.2 milionë dollarë. Këto transferta janë pjesë e strategjisë së tyre për të shlyer borxhet dhe për të likuiduar asetet dixhitale. Kompanitë vazhdojnë të mbajnë një sasi të konsiderueshme të aseteve të EVM pavarësisht transfertave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme