Lajme

November 17, 2023

Gama vendimtare 30,000 dollarë: Një betejë për të ardhmen e Bitcoin

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Firma e analitikës kripto Glassnode ka identifikuar një gamë vendimtare çmimesh që Bitcoin (BTC) duhet të mbajë për të shmangur një shitje masive. Në analizën e tyre, Glassnode thekson nivelin kryesor të mbështetjes prej 30,000 dollarësh bazuar në të dhënat e transaksioneve Bitcoin.

Gama vendimtare 30,000 dollarë: Një betejë për të ardhmen e Bitcoin

Rëndësia e gamës 30,000 dollarë

Videoja e "Chart Of The Week" e Glassnode zbulon se ka një grumbullim të konsiderueshëm monedhash midis 25,000 dhe 31,000 dollarë, duke treguar një zonë të fortë mbështetjeje rreth 30,000 dollarë. Ky diapazon dominohej nga mbajtësit afatshkurtër, të cilët hynë në treg me kërkesë të re. Me çmimin aktual që është 20% më i lartë se baza e kostos së këtij grupi, ka të ngjarë që disa nga këta investitorë të grumbullojnë më shumë Bitcoin në bazë të kostos së tyre në vend që të shesin nëse këto nivele ritestohen.

Pika e dobët e mundshme

Mbi zonën e mbështetjes prej 30,000 dollarë, ka një hendek midis 31,000 dhe 33,000 dollarë, duke sugjeruar që më pak transaksione janë kryer në këtë gamë. Ky hendek paraqet si një pikë potenciale të dobët, dhe nëse çmimi bie nën 33,000 dollarë, 30,000 dollarë mund të bëhen linja tjetër e mbrojtjes.

Beteja midis fitimeve dhe furnizimit

Për tregtarët, diapazoni prej 30,000 deri në 31,000 dollarë është thelbësor pasi përfaqëson fushën e betejës midis fitimeve të fundit dhe grupit më të madh të furnizimit. Një rënie nën këtë interval mund të shkaktojë shitje. Prandaj, është e rëndësishme të monitorohet nga afër ky nivel për sinjalet e mundshme të blerjes ose shitjes.

Çmimi aktual i Bitcoin

Në kohën e shkrimit, Bitcoin po tregtohet me 37,721 dollarë, duke reflektuar një rritje prej 6.2% në 24 orët e fundit.

konkluzioni

Analiza e Glassnode nxjerr në pah rëndësinë e diapazonit të çmimeve prej 30,000 dollarësh për Bitcoin. Tregtarët dhe investitorët duhet t'i kushtojnë vëmendje këtij niveli pasi mund të përcaktojë drejtimin e lëvizjeve të çmimeve në të ardhmen. Nëse Bitcoin mbahet apo paloset në këtë gamë do të ketë një ndikim të rëndësishëm në ndjenjën e tregut dhe shitjet e mundshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme