Lajme

October 31, 2023

Gjykatësi kufizon strategjinë e mbrojtjes në gjyqin e ish-miliarderit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Në gjyqin e ish-miliarderit, gjyqtari ka kufizuar aftësinë e mbrojtjes për të përdorur një mbrojtje me këshilla mbrojtëse. Avokatët mbrojtës kishin kërkuar ta prezantojnë këtë mbrojtje në të gjitha temat, por gjyqtari i ka lejuar vetëm të diskutojnë politikën e ruajtjes së dokumenteve të FTX. Kjo do të thotë se mbrojtja nuk do të jetë në gjendje të paraqesë prova apo argumente në lidhje me këshillat e dhëna nga avokatët në fusha të tjera. Vendimi i gjyqtarit ngushton fushën e strategjisë së mbrojtjes dhe mund të ndikojë në aftësinë e tyre për të paraqitur një çështje gjithëpërfshirëse. Është e rëndësishme që mbrojtja të shqyrtojë me kujdes se si do t'i paraqesin argumentet e tyre brenda kufizimeve të përcaktuara nga gjyqtari.

Gjykatësi kufizon strategjinë e mbrojtjes në gjyqin e ish-miliarderit
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme