Lajme

October 31, 2023

Gjyqtari vendos Bankman-Fried fajtor për mashtrim me tela në çështjen e marketingut FTX

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Gjykatësi vendosi që juria duhet ta shpallte fajtor Bankman-Fried për një akuzë të mashtrimit me telegram nëse kishte keqinterpretim ose shpërdorim në mënyrën se si ai tregtoi FTX për klientët. Ky vendim është një fitore e hershme për prokurorinë.

Gjyqtari vendos Bankman-Fried fajtor për mashtrim me tela në çështjen e marketingut FTX
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme