Lajme

November 8, 2023

Hapat e ardhshëm të kryetarit të SEC Gensler për aplikimin e Grayscale dhe fokusin e Agjencisë në sfidat e teknologjisë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Kryetari i SEC, Gary Gensler, së fundi trajtoi temën e aplikimit të Grayscale dhe çështje të tjera të lidhura. Kur u pyet për hapat e ardhshëm të agjencisë, Gensler deklaroi se nuk do të jepte një përgjigje në këtë moment. KSHZ-ja aktualisht është në pritje të rekomandimeve nga stafi i saj përpara se të ndërmarrë ndonjë veprim. Ndërkohë, Gensler publikoi një video duke nënvizuar punën e rëndësishme që po bëhet nga krahu i financave të korporatës së agjencisë. Kjo punë është fokusuar në adresimin e sfidave të paraqitura nga teknologjia dhe modelet e biznesit në zhvillim të shpejtë, të cilat do të luajnë një rol vendimtar në vlerësimin e aplikimit të Grayscale.

Hapat e ardhshëm të kryetarit të SEC Gensler për aplikimin e Grayscale dhe fokusin e Agjencisë në sfidat e teknologjisë
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme