Lajme

February 13, 2024

Interesi në rritje në XRP: 33 milion dollarë të transferuara, Lëvizja e çmimeve dhe spekulimet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Në një seri transaksionesh me vlerë të lartë, mbi 33 milionë dollarë token XRP u transferuan nga Binance, një nga shkëmbimet kryesore të kriptomonedhave në botë, në kuleta të panjohura. Këto transferime kanë tërhequr vëmendjen e komunitetit XRP dhe kanë ndezur spekulime në lidhje me strategjitë e mundshme të akumulimit nga balenat XRP.

Interesi në rritje në XRP: 33 milion dollarë të transferuara, Lëvizja e çmimeve dhe spekulimet

Interesi në rritje për XRP

Sipas Whale Alert, një shërbim popullor që gjurmon transaksionet kryesore të kriptomonedhave, transferimet ndodhën në tre transaksione të ndara, në total mbi 33 milionë dollarë. Pronarët e kuletave mbeten të paidentifikuar. Këto lëvizje jo vetëm që dallohen për shkak të madhësisë së tyre, por gjithashtu sugjerojnë një interes në rritje për XRP, ndoshta duke treguar besim në performancën e tij të ardhshme në treg.

Lëvizja e çmimeve dhe vëllimi i tregtimit

Ndërsa këto transferta në shkallë të gjerë ndodhën, çmimi i XRP pësoi një rritje të lehtë. Aktualisht me çmim 0,5295 dollarë, XRP ka parë një rritje prej 1,84% në 24 orët e fundit dhe një rritje prej 5,24% gjatë javës së kaluar. Vëllimi i tregtimit 24-orësh i XRP është rritur gjithashtu me 20.43% në 985,788,070 dollarë. Për më tepër, të dhënat e CoinGlass tregojnë një rritje të konsiderueshme të Interesit të Hapur për XRP, i cili është rritur me 5.39% në 640.67 milionë dollarë në 24 orët e fundit.

Analiza dhe spekulime

Këto zhvillime vijnë në një kohë kur tregu më i gjerë i kriptomonedhave ka treguar sjellje rritëse, me Bitcoin që së fundmi ka tejkaluar shifrën e 50,000 dollarëve. Megjithatë, megjithë shenjat pozitive dhe rritjen e aktivitetit që rrethon XRP, ajo ende nuk ka përjetuar një rritje masive si kriptovalutat e tjera. Kjo mospërputhje ka çuar në rritjen e shqyrtimit dhe analizave nga investitorët dhe spektatorët e tregut.

Si përfundim, transferimi i 33 milionë dollarëve të argumenteve XRP nga balenat ka ngritur pikëpyetje dhe spekulime për të ardhmen e XRP. Interesi në rritje për XRP, i shoqëruar me lëvizjen e çmimeve dhe rritjen e vëllimit të tregtimit, tregon një perspektivë të mundshme pozitive. Megjithatë, nevojiten analiza të mëtejshme për të përcaktuar ndikimin e këtyre transfertave në treg. Investitorët dhe pjesëmarrësit e tregut duhet të monitorojnë nga afër zhvillimet rreth XRP për të marrë vendime të informuara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme