Lajme

February 14, 2024

Kapitali Kenetic depoziton 4,1 milion argumente RNDR në Binance, fitime 15,95 milion dollarë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Kenetic Capital, një investitor i shquar institucional, ka depozituar së fundmi këstin e fundit të pronave në Binance. Depozita përbëhet nga 4.1 milion argumente RNDR, të cilat vlerësohen në rreth 20.4 milion dollarë.

Kapitali Kenetic depoziton 4,1 milion argumente RNDR në Binance, fitime 15,95 milion dollarë

Sfondi

Para se të bënte këtë depozitë, Kenetic Capital kishte depozituar tashmë një total prej 6.6 milionë tokena RNDR, me vlerë 32.5 milionë dollarë, në shkëmbimet e centralizuara. Kjo lëvizje ka rezultuar në një fitim të vlerësuar prej 15.95 milionë dollarë për firmën.

Lëvizjet e Kenetic Capital

Spotonchain, një platformë që gjurmon transaksionet e blockchain, ofron një përmbledhje të lëvizjeve të Kenetic Capital. Firma fillimisht mori 6,225 milionë argumente të vjetra RNDR nga Render Token Deployer më 4 janar 2020, si një investitor me shitje private. Këto shenja u migruan më vonë në RNDR-në e re më 23 mars 2023.

Më 25 mars 2021 dhe 20 nëntor 2021, Kenetic Capital depozitoi 3,25 milionë tokena RNDR, me vlerë 3,92 milionë dollarë, në shkëmbimin e kriptove Huobi. Firma gjithashtu grumbulloi 4.8 milion argumente RNDR, me vlerë 18 milion dollarë, nga HTX dhe Binance midis 21 nëntorit 2021 dhe 11 nëntorit 2022.

Më në fund, më 24 dhjetor 2023, Kenetic Capital depozitoi në Binance pjesën e mbetur prej 6,6 milionë argumenteve RNDR, me vlerë 32,5 milionë dollarë.

Veprimi i Çmimit

Çmimi i RNDR pësoi luhatje të konsiderueshme gjatë kësaj periudhe. Pasi arriti një nivel më të lartë prej 5,281 dollarësh më 26 dhjetor, çmimi ra me shpejtësi pasi Kenetic Capital filloi të shiste pronat e tij. Më 8 janar, RNDR arriti një nivel të ulët prej 3,37 dollarë përpara se të gjente mbështetje.

Më pas, çmimi filloi të rritet, por u përball me rezistencë në nivelin 5 dollarë në fillim të shkurtit. Më 6 shkurt, RNDR gjeti mbështetje në nivelin ditor MA 50 prej 4,28 $. Që atëherë, çmimi është rritur gradualisht, me ulje të vogla të çmimeve gjatë rrugës.

Më 13 shkurt, RNDR arriti një nivel të lartë prej 5,156 dollarë përpara se shitësit të rezervonin fitimin. Që nga 24 orët e mëparshme, çmimi i RNDR ishte 5 dollarë, që përfaqëson një ulje prej 0,96%.

konkluzioni

Depozita e fundit e Kenetic Capital prej 4.1 milionë tokenash RNDR në Binance thekson përfshirjen aktive të firmës në tregun e kriptomonedhave. Me një fitim total prej 15.95 milionë dollarësh nga shitja e RNDR, Kenetic Capital ka demonstruar aftësinë e tij për të lundruar me sukses në treg. Investitorët duhet të monitorojnë nga afër çmimin e RNDR pasi ai vazhdon të luhatet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme