Lajme

February 12, 2024

Komuniteti i kriptove debaton për të ardhmen e XRP, perspektivën bullish të Bitcoin dhe rritjen e mundshme të Shiba Inu

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Komuniteti XRP debaton për të ardhmen e shenjës

Gjatë fundjavës, komuniteti XRP u angazhua në një debat pasionant për të ardhmen e tokenit XRP. Diskutimi u ndez nga një postim nga Nick 'Crypto Crusader' (@NCashOfficial), i cili e cilësoi tokenin e lidhur me Ripple si një 'mashtrim' dhe pretendoi se ishte 'i vdekur'. Nick theksoi frikën, pasigurinë dhe dyshimin në rritje (FUD) në mesin e mbështetësve të shenjave për shkak të performancës së dobët të tij pavarësisht suksesit të Ripple. Ai përmendi gjithashtu ndikimin e rrëzimit të FTX, për të cilin disa besonin se do të ndikonte negativisht në shkëmbimet kryesore si Binance dhe Coinbase. Megjithatë, tregu u rimëkëmb në janar 2023, duke dëshmuar se dyshuesit e kishin gabim. Mesazhi i Nick për fansat e XRP ishte i qartë: XRP nuk duhet të mbahet nga njerëzit me zemër të dobët, veçanërisht gjatë periudhave të paqëndrueshmërisë së lartë dhe ndjenjës së rënies. Postimi tërhoqi vëmendje të konsiderueshme nga entuziastët e XRP, me përgjigje që varionin nga optimiste deri tek theksimi i strategjive afatgjata të investimeve dhe vlerës së zhvillimeve të Ripple.

Komuniteti i kriptove debaton për të ardhmen e XRP, perspektivën bullish të Bitcoin dhe rritjen e mundshme të Shiba Inu

Marrja bullish e Samson Mow ndaj Bitcoin

CEO i Jan3, Samson Mow së fundmi ndau perspektivën e tij bullgare për Bitcoin. Në një postim, ai deklaroi se shoku i ofertës që vjen nga përgjysmimi i ardhshëm i Bitcoin, i pritur në mes të prillit, nuk do të përballojë kurrë goditjen e kërkesës. Mow theksoi rritjen e fundit të çmimit të Bitcoin, duke vënë në dukje se ata që parashikuan një rënie në 30,000 dollarë kanë heshtur. Deri më tani, Bitcoin po tregtohet me 48,904 dollarë, që përfaqëson një rritje prej 14.15% gjatë javës së kaluar.

Shiba Inu i afrohet thyerjes së rezistencës prej 1.3 trilionë SHIB

Një tjetër zhvillim i rëndësishëm gjatë fundjavës ishte përparimi i mundshëm i rezistencës prej 1.3 trilionë SHIB nga Shiba Inu. Ky moment historik tregon një prirje pozitive për kriptomonedhën dhe sugjeron një lëvizje të mundshme në rritje në vlerën e saj.

Këto tre lajme kanë tërhequr vëmendjen e komunitetit të kriptove dhe nxjerrin në pah debatet dhe zhvillimet e vazhdueshme brenda industrisë. Pavarësisht nëse është e ardhmja e XRP, ndjenja bullish ndaj Bitcoin ose rritja e mundshme e Shiba Inu, tregu i kriptove vazhdon të zhvillohet dhe të paraqesë mundësi si për investitorët ashtu edhe për entuziastët.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme