Lajme

November 2, 2023

Komuniteti Terra Luna Classic: Komisionet Vlerësuese Dinamike dhe Rezultatet e Votimit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Terra Luna Classic Community Focus te Validators

Komuniteti Terra Luna Classic mori së fundmi vendime të rëndësishme në lidhje me komisionet e verifikuesve dhe miratimin e një moduli të ri. Këtu janë pikat kryesore:

Komuniteti Terra Luna Classic: Komisionet Vlerësuese Dinamike dhe Rezultatet e Votimit

Moduli Dyncomm për Komisionet e Vlerësuesit Dinamik

Zhvilluesi kryesor i Terra Luna Classic, L1TF, ka miratuar zyrtarisht modulin dyncomm për komisionet e verifikuesit dinamik. Ky modul do të sjellë fleksibilitet dhe efikasitet në strukturën e komisionit. Ai do të testohet në rrjetin testues rebel-2 javën e ardhshme, me datën e pritshme të lëshimit rreth 7 nëntorit. Fragwuerdig, një ish-zhvillues i L1TF, do të drejtojë zhvillimin e komisioneve dinamike të verifikuesit.

Refuzimi i Propozimit për Zbatimin e Komisionit Vlerësues prej Minimumi 5%

Komuniteti Terra Luna Classic refuzoi Propozimin 11853, i cili synonte të zbatonte një komision verifikues minimal prej 5%. Propozimi mori 37% të votave pro dhe 51% të votave kundër, me 11% abstenime. Propozimi kërkonte që vërtetuesit që nuk ishin në përputhje të burgoseshin menjëherë. Megjithatë, me miratimin e modulit dyncomm, ky rregull bëhet i tepërt. Propozimi sugjeron mbajtjen e tij si rezervë në rast se kodi dinamik i komisionit dështon në të ardhmen.

Rezultatet e votimit

Propozimi mori mbështetje nga 30 vërtetues, por përfundimisht u refuzua për shkak të kundërshtimit të vërtetuesve me ndikim si Allnodes, DFLunc, JesusIsLord dhe Stakely. Allnodes, me 16.20% fuqi votuese, luajtën një rol të rëndësishëm në refuzimin e propozimit.

Përditësimi i tregut

Në lajme të tjera, çmimi i LUNC, origjinali i Terra Luna Classic, pësoi një rritje prej 4% në 24 orët e fundit dhe aktualisht po tregtohet me 0,000064 dollarë. Niveli i ulët dhe më i lartë 24-orësh ishin përkatësisht 0,0000619 dollarë dhe 0,0000657 dollarë. Nga ana tjetër, çmimi i USTC, një tjetër shenjë, u ul me 1% në 24 orët e fundit dhe 4% në një javë, duke u tregtuar aktualisht me 0,011 dollarë. Megjithatë, vëllimi i tregtimit për USTC është rritur me 139% në 24 orët e fundit.

konkluzioni

Përqendrimi i komunitetit Terra Luna Classic te vërtetuesit është i dukshëm në vendimet e tyre në lidhje me komisionet e verifikuesve dhe miratimin e modulit dyncomm. Duke refuzuar propozimin për të zbatuar një komision verifikues minimal prej 5% dhe duke miratuar modulin dyncomm, komuniteti synon të sigurojë një strukturë komisioni fleksibël dhe efikase. Këto vendime u ndikuan nga rezultatet e votimit dhe përfshirja e vlerësuesve me ndikim. Për më tepër, përditësimi i tregut nxjerr në pah lëvizjet e fundit të çmimeve të argumenteve LUNC dhe USTC.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme