Lajme

November 2, 2023

Lëvizjet e balenave në tregun e kriptomonedhave: Tokenet MATIC dhe SOL të transferuara

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Sipas të dhënave të tregut të zbuluara nga Whale Alert, lëvizje të konsiderueshme të balenave janë vërejtur në tregun e kriptomonedhave.

Lëvizjet e balenave në tregun e kriptomonedhave: Tokenet MATIC dhe SOL të transferuara

Transferet e Tokenit MATIC

Një portofol i panjohur, 0xCD531Ae9EFCCE479654c4926dec5F6209531Ca7b, transferoi gjithsej 47 milionë tokena MATIC në Coinbase. Transferimet u kryen në dy transaksione, me 20 milionë tokena MATIC të dërguara në adresën 0x8298c308Aec5F085b41EEE5849261ADd6A64B745 dhe 27 milionë tokena shtesë MATIC të dërguara në një adresë tjetër të lidhur me Coinbase. Këto transferta përkojnë me rritjen e fundit të çmimit të tokenit MATIC, i cili ka parë një rritje prej 6,75% në vlerë dhe një rritje prej 55,98% në vëllimin e tregtimit.

Transferimi i Tokenit SOL

Në një lëvizje të veçantë balene, një portofol i panjohur, 3ADzk5YDP9sgorvPSs9YPxigJiSqhgddpwHwwPwmEFib, transferoi një sasi të konsiderueshme prej 532,694 tokenash SOL te Binance. Ky transfer përputhet me rritjen e fundit të çmimit të Solana, me një rritje prej 10.82% në 24 orët e fundit dhe një rritje prej 138.42% në vëllimin e tregtimit.

Këto transferta balene nxjerrin në pah interesin dhe aktivitetin në rritje në tregun e kriptomonedhave. Investitorët dhe tregtarët po monitorojnë nga afër perspektivat e këtyre shenjave, pasi ata vazhdojnë të bëjnë lëvizje të rëndësishme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme