Lajme

November 1, 2023

Lundrimi në Peizazhin Rregullator të Web3 për Rritje dhe Adoptim

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Disa njerëz në komunitetin e kriptove kanë supozuar prej kohësh se Web3 natyrisht do të ndiqte të njëjtën rrugë si Ueb-i në vitet 1990. Megjithatë, ky supozim anashkalon avantazhet rregullatore që gëzonte Ueb-i i hershëm, si mungesa e taksës së shitjeve dhe mbrojtjet ligjore të ofruara nga akte si Akti i Mijëvjeçarit Dixhital për të Drejtat e Autorit dhe Akti i Denjësisë së Komunikimit. Këto erëra rregullatore luajtën një rol të rëndësishëm në suksesin e Uebit. Është e rëndësishme të pranohet se Web3 nuk ka të njëjtin mjedis të favorshëm rregullator dhe do të përballet me sfida të ndryshme. Ndërsa ne navigojmë në zhvillimin e Web3, është thelbësore të shqyrtojmë peizazhin rregullator dhe të punojmë drejt krijimit të një kuadri mbështetës për rritjen dhe miratimin e tij.

Lundrimi në Peizazhin Rregullator të Web3 për Rritje dhe Adoptim
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme