Lajme

February 12, 2024

Mbajtësit afatgjatë të Cardano tregojnë besim në mes të paqëndrueshmërisë së tregut

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Cardano, kriptomonedha e tetë më e madhe sipas kapitalizimit të tregut, kohët e fundit ka fituar tërheqje, me demat që e shtynë çmimin e ADA në një nivel maksimal prej 0,566 dollarësh gjashtë ditësh më 11 shkurt. Edhe pse çmimet e ADA janë tërhequr, kriptomonedha është ende 7% në rritje në javë.

Mbajtësit afatgjatë të Cardano tregojnë besim në mes të paqëndrueshmërisë së tregut

Në kohën e shkrimit, ADA e Cardano ka rënë 3.59% në 24 orët e fundit në 0.536 dollarë, duke pasqyruar rëniet e përgjithshme të tregut.

Mbajtësit afatgjatë tregojnë besim në Cardano

Pavarësisht paqëndrueshmërisë së fundit të tregut, një numër i konsiderueshëm i mbajtësve të Cardano kanë demonstruar besimin e tyre në potencialin afatgjatë të projektit. Sipas të dhënave në zinxhir, shumë mbajtës të ADA kanë mbajtur monedhat e tyre për më shumë se një vit, duke treguar besimin e tyre në vlerën e ardhshme të aktivit.

Këta mbajtës afatgjatë, të njohur gjithashtu si "HODLers" në botën e kriptove, ofrojnë një bazë të qëndrueshme dhe të përkushtuar mbështetjeje për projektin Cardano.

Shpërndarja e ADA Holdings

Të dhënat nga startup-i i analitikës blockchain IntoTheBlock zbulojnë se 23% e investitorëve Cardano kanë mbajtur ADA-në e tyre për pesë vitet e fundit, duke kontrolluar 7.085 miliardë ADA. Një tjetër 19,75% e investitorëve nuk i kanë shitur asetet e tyre pasi i kanë blerë ato brenda gjashtë deri në dymbëdhjetë muajve të fundit, duke zotëruar rreth 6,084 miliardë monedha. Për më tepër, 16.74% e mbajtësve të ADA nuk i kanë shitur asetet e tyre Cardano pasi i kanë blerë ato brenda 18-24 muajve të fundit, duke zotëruar rreth 5.1 miliardë monedha.

Tejkalimi i rezistencës për një lëvizje bullish

Analisti i kriptove, Ali parashikon që Cardano mund të përballet me një pengesë të konsiderueshme midis 0,54 dhe 0,56 dollarë, ku afro 50,000 adresa mbajnë afërsisht dy miliardë ADA. Megjithatë, tejkalimi i kësaj rezistence mund të hapë rrugën për një lëvizje rritëse drejt 0.68 dollarëve.

Si përfundim, mbajtësit afatgjatë të Cardano tregojnë besimin e tyre në vlerën e ardhshme të projektit. Pavarësisht luhatjeve të tregut, këta HODLer ofrojnë një bazë të fortë mbështetjeje për Cardano. Shpërndarja e zotërimeve të ADA midis investitorëve afatgjatë thekson më tej optimizmin e tyre për perspektivat afatgjata të projektit. Tejkalimi i niveleve të rezistencës mund të çojë në një lëvizje rritëse për çmimin ADA.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme