Lajme

October 31, 2023

Mbroni pasuritë tuaja kripto: Migroni nga LastPass Tani

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

ZachXBT, një figurë e shquar në komunitetin e kriptove, së fundmi lëshoi ​​një paralajmërim për përdoruesit që mund të kenë ruajtur frazën e tyre fillestare ose çelësat në LastPass. Sipas ZachXBT, është thelbësore të migroni menjëherë asetet tuaja të kriptos nëse keni përdorur ndonjëherë LastPass për këtë qëllim.

Mbroni pasuritë tuaja kripto: Migroni nga LastPass Tani

LastPass është një menaxher i njohur i fjalëkalimeve që lejon përdoruesit të ruajnë dhe menaxhojnë fjalëkalimet e tyre në mënyrë të sigurt. Megjithatë, ai nuk është krijuar për të trajtuar informacione të ndjeshme, si p.sh. frazat e farës ose çelësat për kuletat e kriptomonedhave.

Ruajtja e frazës ose çelësave të parë në LastPass mund të përbëjë një rrezik të konsiderueshëm sigurie. Nëse LastPass do të përjetonte një shkelje të të dhënave ose nëse llogaria juaj e LastPass do të rrezikohej, asetet tuaja të kriptos mund të rrezikoheshin nga vjedhja.

Për të siguruar sigurinë e aseteve tuaja kripto, rekomandohet t'i zhvendosni ato në një zgjidhje më të sigurt ruajtjeje. Kjo mund të përfshijë kuletat harduerike, të tilla si Ledger ose Trezor, ose opsione të ruajtjes jashtë linje si kuletat e letrës.

Si përfundim, nëse keni ruajtur ndonjëherë frazën ose çelësat tuaj fillestarë në LastPass, është thelbësore të ndërmerrni veprime të menjëhershme dhe të migroni asetet tuaja kripto në një zgjidhje më të sigurt ruajtjeje. Duke vepruar kështu, ju mund të mbroni asetet tuaja nga vjedhjet e mundshme dhe të siguroni sigurinë e investimeve tuaja.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme