Lajme

October 31, 2023

Modeli bullish i Bitcoin tregon një rritje të mundshme të çmimit prej 10%.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Në një seancë të fundit të strategjisë, tregtari veteran i kriptove Tone Vays thekson një model rritës që po formohet në Bitcoin (BTC) që mund të çojë në një shpërthim të rëndësishëm. Me një ndjekje të madhe prej 123,000 abonentësh në YouTube, Vays parashikon një rritje të mundshme prej 10% të çmimit të Bitcoin.

Modeli bullish i Bitcoin tregon një rritje të mundshme të çmimit prej 10%.

Modeli bullish i çmimeve

Vays thekson se Bitcoin aktualisht po konsolidohet brenda një kanali të pastër në grafikun katër-orësh, me një gamë midis rreth 34,858 dollarë dhe 33,701 dollarë. Për sa kohë që Bitcoin mbetet mbi 33,500 dollarë, ndjenja bullish vazhdon. Vays e përshkruan kanalin si 'të mrekullueshëm' dhe beson se ka më shumë gjasa që të ketë një depërtim përmbys sesa një avari.

Objektivi i Çmimit

Pasi të konfirmohet shpërbërja, Vays vendos një 'objektiv të arsyeshëm' të një rritje prej tetë deri në 10% të çmimit të Bitcoin. Kjo rritje e mundshme mund të ofrojë një mundësi për tregtarët dhe investitorët për të kapitalizuar në lëvizjen e tregut.

Nivelet e mbështetjes

Në rast të një ndryshimi, Vays sugjeron që Bitcoin mund të gjejë mbështetje përpara se të arrijë vlerën 30,000 dollarë. Ai e identifikon nivelin prej 28,000 dollarësh si një 'zonë përbindësh mbështetjeje' për shkak të pranisë së mesatareve kryesore lëvizëse. Sidoqoftë, Vays vëren se sa më shumë të duhet që të ndodhë një tërheqje, aq më të larta do të rriten mesataret lëvizëse.

konkluzioni

Bitcoin aktualisht tregtohet me 34,368 dollarë dhe me formimin e një modeli rritës, ekziston një potencial për një shpërthim të rëndësishëm. Tregtarët dhe investitorët duhet të monitorojnë nga afër veprimin e çmimeve dhe të marrin në konsideratë nivelet e synuara të përmendura nga Vays. Është e rëndësishme të kryeni kërkime të plota dhe të tregoni kujdes kur merrni vendime për investime në Bitcoin ose në çdo aset tjetër dixhital.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme