Lajme

November 6, 2023

Monedha Shiba Inu: Qëndrimi i trendit në rritje mes konsolidimit të Bitcoin

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Altcoins si Shiba Inu Coin (SHIB) kanë vazhduar të ruajnë tendencat e tyre rritëse gjatë javëve të fundit edhe kur Bitcoin (BTC) konsolidohet nën 35,000 dollarë. Monedha e dytë më e madhe meme, e shtyrë mbi rezistencën e theksuar në 0,000008 dollarë javën e kaluar, duke përforcuar kontrollin rritës dhe më pas ngjitjen e parashikuar mbi 0,000001 dollarë.

Monedha Shiba Inu: Qëndrimi i trendit në rritje mes konsolidimit të Bitcoin

Parashikimi i çmimit të monedhës Shiba Inu

Çmimi Shiba Inu qëndron midis mbështetjes së ofruar nga Mesatarja Lëvizëse Eksponenciale 100-ditore (EMA) (blu) në 0,00000774 dollarë dhe rezistencës siç theksohet nga EMA 200-ditore (vjollcë) në 0,00000836 dollarë.

Monedha meme, me një kapak tregu me vlerë 4.8 miliardë dollarë, tregtohet me 0.00000819 dollarë të hënën, mbështetur nga 165 milion dollarë në vëllim tregtimi. Bazuar në pozicionin lart të Vëllimit On-Balance (OBV) demat SHIB kanë dorën e sipërme dhe me një shtytje të vogël, çmimi mund të shpërthejë përmes rezistencës së menjëhershme dhe të mbyllë hendekun në 0,00001 dollarë.

Sipas niveleve të korrigjimit të Fibonacci, Shiba Inu ka potencialin të rritet 61.8% mbi pikën e saj më të ulët të çmimit në tetor prej 0.00000667 në 0.00000956 dollarë në afat të shkurtër.

Megjithatë, niveli 200-ditor dhe niveli 38.2% Fibonacci janë bllokadat më të mëdha të menjëhershme. Tregtarët do të jenë në vëzhgim për një fillim të ri rritës mbi këto dy nivele kryesore. Porositë e blerjes të vendosura mbi rezistencën më të lartë të të dyjave—Fibo 38,2% do të fillonte të mbyllte fitimet në 0,00000956 dollarë, por tregtarët me rritje të lartë mund të dëshirojnë të presin derisa SHIB të shpërthejë mbi 0,00001 dollarë.

Investitorët nuk mund të përjashtojnë menjëherë mundësinë e rënies nën 0.000008 dollarë, gjë që do të shtonte presionin ndaj mbështetjes kryesore në EMA 10-ditore. EMA 50-ditore (e kuqe) në 0,00000757 dollarë do të ishte në linjë për të absorbuar presionin e tepërt të shitjes që ka të ngjarë të shtyjë Shiba Inu të fshijë likuiditetin në 0,0000072 dollarë dhe në mbështetjen më të ulët në tetor - 0,00000667 dollarë.

Transaksionet e Shibariumit rriten në 3.8 milionë ndërsa Shibburn bie 88%

Shibarium, protokolli i zgjidhjeve të shkallëzimit të shtresës 2 të Ethereum, i dedikuar rrjetit Shiba Inu, ka përpunuar pak më shumë se 3.8 milionë transaksione që nga fillimi i rrjetit kryesor në gusht.

Sipas eksploruesit të zinxhirit të bllokut Shibarium, protokolli i shkallëzimit aktualisht krenohet me 1.53 milion blloqe me një kohë mesatare bllokimi prej 5.1 sekondash. Transaksionet në protokollin e ri kushtojnë afërsisht 1.81 Gwei.

Programi i shkallës së djegies së shenjave Shiba Inu ka pësuar një pengesë të madhe, duke rënë 88% në 24 orët e fundit. Vetëm 900,779 token SHIB janë hequr nga qarkullimi gjatë kësaj periudhe, duke e çuar furnizimin e disponueshëm në 580 trilionë.

Shiba Inu ka një furnizim total prej pak më shumë se 589 trilion argumente, të paktën 410 trilion argumente janë hequr nga furnizimi, me rreth 9.3 trilion në protokolle të aksioneve.

Programi i normës Shibburn është kritik për ekosistemin. Furnizimi i saj masiv i shenjave është fajësuar për performancën e dobët të çmimit të Shiba Inu që nga ecuria e vitit 2021. Komuniteti shpreson që duke reduktuar furnizimin e disponueshëm, Shiba Inu do të jetë në gjendje të grumbullojë dhe të imitojë vrapimin e mëparshëm të demit në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave prej 0.00008616.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme