Lajme

October 31, 2023

Monedha Solana: Rritje mbresëlënëse dhe tërheqje e mundshme përpara

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Monedha Solana ka përjetuar rritje të konsiderueshme në muajt e fundit, me çmimin e saj që u rrit nga 17,41 dollarë në 31,99 dollarë—një rritje prej 84% që nga mesi i shtatorit. Megjithatë, momenti aktual rritës po përballet me rezistencë në nivelin 34 dollarë për shkak të rritjes së presionit të shitjes në tregun më të gjerë të kriptove. Kjo rezistencë është veçanërisht e dukshme teksa Bitcoin përpiqet të kalojë kufirin e 35,000 dollarëve.

Monedha Solana: Rritje mbresëlënëse dhe tërheqje e mundshme përpara

Sugjerime për furnizimin e sipërm për tërheqjen e ardhshme

Ka indikacione se një tërheqje e vogël mund të jetë në horizont. Një dalje e rreme nga niveli i rezistencës prej 32 dollarësh sugjeron që çmimi SOL është i gatshëm për një rënie të përkohshme. Për më tepër, çmimi SOL mund të përballet me presion intensiv të ofertës në vlerën 36 dollarë.

Vëllimi i tregtimit 24-orësh në monedhën Solana është aktualisht 539 milionë dollarë, që tregon një humbje prej 43%.

Modeli në rritje i kanalit dhe përmbysja e mundshme

Duke analizuar grafikun ditor të kornizës kohore, mund të shohim se çmimi Solana ka qenë duke tregtuar brenda një modeli kanali në rritje, duke treguar një tendencë rritëse afatgjatë. Ky model, i kombinuar me momentin mbizotërues rritës, sugjeron që çmimi i monedhës potencialisht mund të rritet me 12% për të arritur linjën e përgjithshme të trendit rreth 36 dollarë.

Nivelet e mundshme të mbështetjes

Ndërsa çmimi SOL kohët e fundit ka rikthyer nivelin e 32 dollarëve, prania e furnizimit të përgjithshëm po pengon rritjen e mëtejshme. Kjo sugjeron që një tërheqje e vogël mund të jetë në dispozicion. Të dhënat historike tregojnë se tërheqjet e mëparshme nuk shkuan kurrë nën nivelin e korrigjimit të Fibonacci 50%, duke treguar se çdo tërheqje e ardhshme mund të gjejë mbështetje rreth shenjës 25.7 dollarë dhe potencialisht të rinovojë momentin rritës.

Watch për presionin e shitjes

Në afat të afërt, çmimi i SOL duket të jetë në një trajektore rritëse. Megjithatë, investitorët duhet të jenë të kujdesshëm ndaj presionit të konsiderueshëm të shitjes rreth nivelit të rezistencës 36 dollarë. Ndërveprimet e mëparshme me këtë rezistencë kanë çuar në korrigjime të mëdha dhe një dukuri e ngjashme mund të bëjë që çmimi të bjerë në intervalin 20 dollarë.

Si përfundim, ndërsa monedha Solana ka përjetuar rritje mbresëlënëse, ka shenja të një tërheqjeje të mundshme. Rezistenca në nivelin 34 dollarë dhe prania e ofertës së përgjithshme sugjerojnë se një rënie e vogël mund të jetë në horizont. Megjithatë, modeli në rritje i kanalit dhe nivelet e mbështetjes historike tregojnë se çdo tërheqje mund të jetë e përkohshme dhe mund të ofrojë një mundësi për rifillimin e momentit rritës. Investitorët duhet të monitorojnë nga afër nivelin e rezistencës prej 36 dollarësh për presionin e mundshëm të shitjes. Në përgjithësi, është e rëndësishme të qëndroni të informuar dhe të tregoni kujdes kur merrni vendime për investime në tregun e paqëndrueshëm të kriptove.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme