Lajme

November 6, 2023

Mundësi për rikuperim: Korrigjimi i çmimit të Memecoin mund të shkaktojë Rally të Lartë Bullish

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Korrigjimi i vazhdueshëm në çmimin MEME mund të rimbushë vrullin rritës për një rritje të lartë rritëse.

Mundësi për rikuperim: Korrigjimi i çmimit të Memecoin mund të shkaktojë Rally të Lartë Bullish

Prezantimi

Më 3 nëntor, Memecoin (MEME) përjetoi një rritje të konsiderueshme në vlerë, duke u ngjitur në qiell me 2,500% pas lançimit të tij në shkëmbime të ndryshme të monedhave dixhitale. Kjo ngjitje e jashtëzakonshme e çoi çmimin e saj nga 0,001 dollarë fillestar në një kulm mbresëlënës prej 0,0245 dollarësh, duke lënë një shtyllë të gjelbër të habitshme në grafikun e çmimeve ditore. Megjithatë, rally hasi në rezistencë rreth 0,029 dollarë, duke çuar në rritjen e shitjeve dhe fillimin e një faze të korrigjimit të çmimeve, ndërsa blerësit kërkuan të rifitonin hapin e tyre rritës.

Shtrirja e korrigjimit

Korrigjimi i vazhdueshëm i çmimit të Memecoin mund të rezultojë në një rënie shtesë prej 25%. Ky korrigjim është nxitur nga shitjet e qëndrueshme dhe një ndjesi rënëse në treg. Megjithatë, një dalje rritëse nga vija e prirjes së rezistencës së përgjithshme mund të sinjalizojë një vazhdimësi të trendit rritës.

Vëllimi i Tregtisë

Vëllimi i tregtimit brenda ditës në Memecoin është aktualisht 24.9 miliardë dollarë, që tregon një fitim prej 39%. Ky vëllim i lartë tregtimi sugjeron një aktivitet të rëndësishëm tregu dhe interes për monedhën.

Nivelet e mbështetjes

Rimëkëmbja e Memecoin hasi në rezistencë të konsiderueshme në pragun e 0,029 dollarëve, duke çuar në një periudhë konsolidimi. Ky konsolidim formoi një model trekëndor ose flamur, i cili tregon një prirje të mundshme korrigjimi. Çmimi i monedhës ka rënë nën vijën bazë mbështetëse të modelit, duke rezultuar në një rënie prej 16% në një çmim mbizotërues prej 0,02 $. Megjithatë, kjo tërheqje është thelbësore për verifikimin e stabilitetit të monedhës në vlerësime të ngritura dhe ringjalljen e forcave rritëse.

Sipas Nivelet e Retracement Fibonacci, standardet e dukshme të mbështetjes në 0,0185 $ dhe 0,015 $ mund të paraqesin arsye të përshtatshme për blerësit që të vazhdojnë një trajektore rritëse. Këto nivele korrespondojnë me nivelet e korrigjimit 38.2% dhe 50% respektivisht. Një zbritje nën nivelin kritik 50% të Fibonaccit mund të tregojë një hollim të forcës rritëse.

Rimëkëmbja e mundshme

Korrigjimi i çmimit të memecoin mund të ndiqet duke përdorur një linjë trendi të rezistencës zbritëse që është respektuar tre herë në dy ditët e fundit. Këto përmbysje pasqyrojnë një dominim të rënies edhe në mes të një përpjekjeje për rritje të çmimeve. Prandaj, shitësit mund të zgjasin fazën korrigjuese derisa kjo pengesë të jetë e paprekur. Blerësit e mundshëm që kërkojnë pika hyrëse duhet të përgatiten për një shpërthim të besueshëm mbi këtë linjë kryesore të rezistencës.

konkluzioni

Ndërsa Memecoin aktualisht po përjeton një korrigjim në çmimin e tij, kjo mund të shërbejë si një mundësi për një rikuperim të mundshëm dhe një rritje të lartë rritëse. Tregtarët dhe investitorët duhet të monitorojnë nga afër veprimin e çmimeve dhe nivelet kryesore të mbështetjes për të marrë vendime të informuara. Është e rëndësishme të merret parasysh ndjenja e tregut dhe tendenca e përgjithshme përpara se të hyni në ndonjë pozicion.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme