Lajme

November 10, 2023

Optimizimi i CTR: Rally e së ardhmes së Dogecoin dhe rritja e mundshme e Bitcoin

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një analist i ndjekur gjerësisht është optimist për të ardhmen e Dogecoin (DOGE), memecoin më i madh sipas kapitalit të tregut, ndërsa tregjet e kriptove vazhdojnë të rriten.

Optimizimi i CTR: Rally e së ardhmes së Dogecoin dhe rritja e mundshme e Bitcoin

Parashikimet e Rally Dogecoin

Tregtari pseudonim i kriptove Kaleo parashikon se tubimi "i vërtetë" i Dogecoin ka të ngjarë të fillojë në fund të vitit 2023. Sipas Kaleo, Dogecoin mund të përjetojë tubime deri në 162% nga niveli aktual. Kaleo përshkruan një veprim të mundshëm të çmimit për Dogecoin, duke pritur që ai të lëvizë më lart në javën e ardhshme ose dy dhe potencialisht të arrijë një interval midis 0,90 dhe 0,10 dollarë. Pas një periudhe konsolidimi, Kaleo parashikon një rritje tjetër në rreth 0,15 dollarë. Ndërsa Kaleo do të donte të shihte Dogecoin të arrinte 1 dollarë ose më shumë, ai beson se nuk ka gjasa të shkojë shumë më tepër se 0,20 dollarë në këtë tubim.

E ardhmja e Dogecoin kundër Bitcoin

Grafikët e Kaleo tregojnë se Dogecoin mund të rritet me rreth 1900% kundrejt Bitcoin pasi potencialisht të arrijë fundin në prill 2024. Kjo sugjeron një perspektivë pozitive për performancën e ardhshme të Dogecoin.

Rally potenciali i Bitcoin

Kaleo komenton gjithashtu sjelljen e çmimit të Bitcoin, duke e krahasuar atë me periudhën pas përgjysmimit të vitit 2020. Ai beson se nëse Bitcoin thyhet mbi një çmim të regjistruar për herë të fundit në maj 2022, ai mund të rritet në një mënyrë të ngjashme me përgjysmimin pas 2020. Kjo tregon një prirje të mundshme rritëse për Bitcoin.

konkluzioni

Në përmbledhje, parashikimet e analistit sugjerojnë një perspektivë pozitive si për Dogecoin ashtu edhe për Bitcoin. Dogecoin pritet të përjetojë rritje të konsiderueshme në të ardhmen e afërt, ndërsa Bitcoin potencialisht mund të shohë një rritje të fortë nëse tejkalon një nivel çmimi kryesor. Investitorët duhet t'i marrin parasysh këto njohuri kur marrin vendime për investime në tregun e kriptove.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme