Lajme

February 13, 2024

Përditësimi i tregut të Bitcoin: Blerësit mbajnë dorën e sipërme, por sinjalet e rënies vazhdojnë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Në përditësimin e fundit të tregut, CoinStats raporton se blerësit vazhdojnë të mbajnë epërsinë në tregun e Bitcoin. Megjithatë, ka disa sinjale të rënies që tregtarët duhet të jenë të vetëdijshëm.

Përditësimi i tregut të Bitcoin: Blerësit mbajnë dorën e sipërme, por sinjalet e rënies vazhdojnë

Lëvizja e çmimeve

Gjatë 24 orëve të fundit, çmimi i Bitcoin (BTC) është rritur me 4%. Në grafikun për orë, BTC po i afrohet një niveli kryesor të mbështetjes prej 49,763 dollarë. Nëse shiriti ditor mbyllet afër kësaj pike, ekziston mundësia e rënies në zonën 49,000-49,500 dollarë.

Perspektiva Afatgjatë

Duke parë kornizën më të madhe kohore, BTC ka përjetuar një shpërthim të rremë të pikut të djeshëm. Nëse blerësit nuk arrijnë të marrin kontrollin së shpejti, mund të ketë një test të nivelit të mbështetjes në 49,048 dollarë. Nga ana tjetër, nëse qiri javor mbyllet mbi 49,048 dollarë, ne mund të shohim rritje të mëtejshme drejt 50,000 dollarëve dhe më gjerë.

konkluzioni

Ndërsa blerësit mbeten të fortë në tregun e Bitcoin, tregtarët duhet të jenë të kujdesshëm ndaj sinjaleve të rënies. Është e rëndësishme të monitoroni lëvizjen e çmimeve dhe të merrni parasysh nivelet e mbështetjes dhe rezistencës përpara se të merrni ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme