Lajme

October 31, 2023

Përparimet e aseteve dixhitale të tetorit: ETF-të e së ardhmes ETH dhe rritja e çmimeve të Bitcoin

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Tetori ka dëshmuar përparime të rëndësishme në hapësirën e aseteve dixhitale. Ky artikull thekson dy zhvillime kryesore që kanë ndodhur.

Përparimet e aseteve dixhitale të tetorit: ETF-të e së ardhmes ETH dhe rritja e çmimeve të Bitcoin

ETH Futures ETF

Më 2 tetor, u lansuan gjashtë ETH Futures ETF, duke u ofruar investitorëve mundësinë për të investuar në të ardhmen ETH. Kjo lëvizje ka hapur rrugë të reja për investitorët për të fituar ekspozim ndaj tregut Ethereum.

Rritja e çmimit të Bitcoin

Menjëherë pas lançimit të ETH Futures ETF, Bitcoin përjetoi një rritje të jashtëzakonshme të çmimeve. Brenda më pak se një ore, çmimi i Bitcoin u rrit me 7.56%, duke arritur kulmin prej 30,009 dollarë. Kjo rritje u nxit kryesisht nga thashethemet që qarkullonin për miratimin e mundshëm të aplikacionit të BlackRock.

Këto zhvillime tregojnë interesin dhe aktivitetin në rritje në hapësirën e aseteve dixhitale. Investitorët tani kanë më shumë opsione për të diversifikuar portofolet e tyre dhe për të përfituar nga potenciali i kriptomonedhave. Është thelbësore që investitorët të qëndrojnë të informuar dhe të mbajnë gjurmët e këtyre zhvillimeve për të marrë vendime të informuara për investime.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme