Lajme

November 14, 2023

Parashikimi i sezonit masiv të Altcoin: Tetor 2024 dhe përtej

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Analisti i kriptove Jason Pizzino parashikon se sezoni i vërtetë i altcoin nuk ka ardhur ende, pavarësisht rritjes së fundit në disa asete dixhitale. Bazuar në modelet historike dhe ngjarjet e përgjysmimit të Bitcoin, Pizzino beson se sezoni i altcoin do të arrijë rreth tetorit 2024.

Parashikimi i sezonit masiv të Altcoin: Tetor 2024 dhe përtej

Sezoni i Altcoin

Pizzino shpjegon se kushtet aktuale të tregut nuk tregojnë sezonin e altcoin që shumica e investitorëve presin. Megjithatë, ai thekson se ka ende përfitime të mira për të arritur. Sipas Pizzino, sezoni masiv i altcoin, me potencialin për fitimet më të mëdha, është ende përpara nesh.

Ciklet historike të tregut

Duke analizuar ciklet e tregut të demit BTC, Pizzino vëren se ato zakonisht zgjasin tre vjet. 18 muajt e parë konfirmojnë trendin rritës, të ndjekur nga 18 muaj me fitime të konsiderueshme. Ai thekson se sezoni i altcoin zakonisht fillon në gjysmën e dytë, muaj pas ngjarjes së përgjysmimit të Bitcoin.

Shembuj nga ciklet e mëparshme

Pizzino jep shembuj nga ciklet e mëparshme për të mbështetur parashikimin e tij. Në tetor 2020, Ethereum pësoi një rritje prej 1,300%, ndërsa në tetor 2016, pati një rritje prej 2,200%. Në mënyrë të ngjashme, Solana pati një rritje prej 20,000% në tetor 2020, dhe Cardano dëshmoi një rritje prej 3,400% gjatë së njëjtës periudhë.

konkluzioni

Bazuar në të dhënat historike dhe modelet e tregut, Pizzino sugjeron që investitorët duhet të parashikojnë që sezoni i altcoin të fillojë rreth tetorit 2024. Ai këshillon kujdes dhe inkurajon investitorët të kryejnë kërkimet e tyre përpara se të bëjnë ndonjë investim me rrezik të lartë në kriptomonedha ose aktive dixhitale.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme