Lajme

February 13, 2024

Parashikimi i Tuur Demeester: Tregu i Bitcoin Bull synon 200-600 mijë dollarë deri në vitin 2026

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Bitcoiner legjendar, makroekonomist dhe investitor Tuur Demeester, kryeredaktor i Adamant Research, ka ndarë disa detaje rreth tregut të ardhshëm të demit. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë pse ky treg i rritjes do të jetë i ndryshëm nga mitingu i vitit 2021.

Parashikimi i Tuur Demeester: Tregu i Bitcoin Bull synon 200-600 mijë dollarë deri në vitin 2026

Objektivat e Çmimeve

Deri në vitin 2026, Tuur Demeester parashikon që çmimi i Bitcoin (BTC) mund të arrijë nivelet midis 200,000 dhe 600,000 dollarë për monedhë. Ky tubim mahnitës 4-12 herë do të ushqehet nga triliona dollarë nga paketat e ndryshme të shpëtimit dhe programet stimuluese.

"Në vitin 21 bitcoin arriti në 69 mijë dollarë. Unë synoj 200-600 mijë dollarë deri në vitin 2026. I nxitur nga trilionë dollarë në paketat e shpëtimit/stimulit global." - Tuur Demeester

Rëndësia e "Zgjimit" me pakicë

Ndryshe nga shumë dema të Bitcoin, Demeester thekson se "zgjimi" i shitjeve me pakicë do të luajë një rol vendimtar në rritjen e Bitcoin, në vend të përfshirjes institucionale. Ai paralajmëron investitorët me pakicë të interesuar në një rritje të mundshme të Bitcoin mbi 500,000 dollarë që të jenë të kujdesshëm në lidhje me borxhin dhe mbiekspozimin e mundshëm për shkak të paqëndrueshmërisë së Bitcoin.

Mbani në mend një nga mësimet më të rëndësishme në bitcoin: jini të kujdesshëm me borxhin dhe ekspozimin e mundshëm të tepërt, sepse paqëndrueshmëria e tij do t'ju shkaktojë lehtësisht goditje me kamzhik. - Tuur Demeester

Dy majat e çmimeve të BTC

Demeester sugjeron gjithashtu se cikli i vazhdueshëm i demit mund të vijë në dy pjesë, të ngjashme me atë që ndodhi në vitin 2013. Kjo potencialisht mund ta bëjë tregun e demit më të gjatë se mitingjet e parë në 2017 dhe 2021.

"Gjithashtu, Demeester pohoi se cikli i vazhdueshëm i demit mund të vijë në dy pjesë, siç ndodhi në 2013. Kjo, nga ana tjetër, mund ta bëjë atë më të gjatë se mitingjet e 2017 dhe 2021." - Tuur Demeester

Si përfundim, parashikimi i Tuur Demeester për tregun e rritjes së Bitcoin parashikon objektiva të rëndësishëm çmimesh midis 200,000 dhe 600,000 dollarë deri në vitin 2026. Ai thekson rëndësinë e investitorëve me pakicë në nxitjen e rritjes dhe këshillon kujdes për shkak të paqëndrueshmërisë së Bitcoin. Për më tepër, ai sugjeron që tregu i demit mund të vijë në dy pjesë, duke e bërë atë potencialisht më të gjatë se mitingjet e mëparshme. Investitorët duhet t'i marrin parasysh këta faktorë kur marrin vendime në tregun e Bitcoin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme