Lajme

February 14, 2024

PEPE e listuar në Bitstamp: Reagimi i papritur i tregut ngre pyetje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

PEPE, kriptomonedha meme e bazuar në Ethereum e frymëzuar nga personazhi ikonik Pepe the Frog, është renditur në shkëmbimin kryesor të kriptove Bitstamp.

PEPE e listuar në Bitstamp: Reagimi i papritur i tregut ngre pyetje

Bitstamp liston Pepe

Më 13 shkurt, Bitstamp njoftoi listën e PEPE në platformën e saj, së bashku me LMWR dhe BLUR. Ky listim ishte i rëndësishëm për monedhën meme pasi paraqiti një mundësi për rritjen e likuiditetit dhe ekspozimit.

Megjithatë, në kundërshtim me pritjet, listimi i PEPE në Bitstamp nuk shkaktoi një reagim të rëndësishëm të tregut. Kjo ishte e papritur dhe hutuese sepse binte ndesh me trendin tipik të fitimeve të çmimeve që pasojnë një listim të madh të bursave.

Reagimi i çmimit të PEPE

Në vend që të përjetonte një rritje të çmimit, çmimi i PEPE ra fillimisht përpara se të rikuperohej për të tregtuar me 1.59% në 24 orët e fundit, duke arritur në 0.000001114 dollarë. PEPE aktualisht po lufton për të thyer nivelin e rezistencës 0.00000114 $.

konkluzioni

Listimi i PEPE në Bitstamp ishte një moment historik i rëndësishëm për kriptomonedhën meme. Megjithatë, reagimi i papritur i tregut ngre pikëpyetje për faktorët që ndikojnë në lëvizjen e çmimeve. Investitorët dhe tregtarët duhet të kryejnë kërkimet e tyre dhe të kërkojnë këshilla nga ekspertë financiarë përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme