Lajme

November 2, 2023

Perspektiva e tregut të kriptove: Konsolidimi i Fetch.AI, potenciali i Solanës, niveli i ri i Bitcoin dhe shpërbërja e Ethereum

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një strateg i njohur i kriptove, Pentoshi, ka ofruar një përditësim mbi perspektivën për Fetch.AI (FET), një altcoin i inteligjencës artificiale (AI). Pentoshi vëren se FET ka përjetuar një rritje të konsiderueshme prej 307% nga viti deri më sot, por tani ka të ngjarë të hyjë në një fazë konsolidimi.

Perspektiva e tregut të kriptove: Konsolidimi i Fetch.AI, potenciali i Solanës, niveli i ri i Bitcoin dhe shpërbërja e Ethereum

Faza e konsolidimit për Fetch.AI

Pentoshi sugjeron që FET do t'i nënshtrohet një periudhe konsolidimi dhe prerjeje përpara se të ndodhin ndonjë lëvizje të mëtejshme të rëndësishme. Kjo pritet për shkak të lëvizjes së fortë në rritje të altcoin, e cila natyrisht çon në marrjen e fitimeve dhe ndryshime në pronësi.

Lëvizja e çmimeve të Fetch.AI

FET e filloi vitin me 0,0922 dollarë dhe aktualisht po tregtohet me 0,375 dollarë, pasi u rikthye nga niveli më i lartë prej 0,3909 dollarësh.

Potenciali i Solanës

Pentoshi gjithashtu ofron njohuri për Solana (SOL), duke deklaruar se ka të ngjarë të kapërcejë nivelet e larta përpara se të rikthehet në nivelin e 32 dollarëve. Ky ndryshim do të vendosë një lëvizje tjetër në rritje për altcoin.

Çmimi aktual i Solana

Në kohën e shkrimit, Solana po tregtohet me 43,14 dollarë, duke reflektuar një rritje prej 15% në 24 orët e fundit.

Perspektiva e Bitcoin

Pentoshi përditëson opinionin e tij për Bitcoin (BTC), duke parashikuar një nivel të ri prej 37,000 dollarë këtë vit përpara një rënie në një nivel të ri mbështetjeje në 33,000 dollarë. Për më tepër, ai beson se Bitcoin do të kalojë 40,000 dollarë në fillim të vitit 2024.

Çmimi aktual i Bitcoin

Bitcoin aktualisht tregtohet me 35,304 dollarë.

Potenciali i Breakout i Ethereum

Pentoshi sugjeron që Ethereum (ETH) po krijon skenën për një lëvizje të rëndësishme në rritje pasi kapërcen një nivel kyç në 1,821 dollarë. Ai pret që të rritet momenti për altcoin.

Çmimi aktual i Ethereum

Në kohën e shkrimit, Ethereum po tregtohet me 1,845 dollarë.

konkluzioni

Në përmbledhje, këndvështrimi i Pentoshit për tregun e kriptove thekson fazën e konsolidimit për Fetch.AI, potencialin që Solana të kapërcejë nivelet e larta, lëvizjet e parashikuara të çmimeve të Bitcoin dhe potencialin e shpërthimit të Ethereum. Investitorët duhet t'i marrin parasysh këto njohuri kur marrin vendime për investime në tregun e kriptove.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme