Lajme

November 15, 2023

Phalcon Block: Revolucionarizimi i sigurisë në Web 3.0 me Sistemin e Automatizuar të Blloqimit të Sulmit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Phalcon Block, sistemi i parë i automatizuar i bllokimit të sulmeve në botë, është lançuar nga BlockSec, duke shënuar një moment historik të rëndësishëm në industrinë e sigurisë Web 3.0. Ky sistem revolucionar kombinon monitorimin e protokollit, bllokimin e sulmit dhe reagimin ndaj incidentit për të siguruar funksionimin e sigurt të protokolleve pas vendosjes.

Phalcon Block: Revolucionarizimi i sigurisë në Web 3.0 me Sistemin e Automatizuar të Blloqimit të Sulmit

Rëndësia e masave të sigurisë

Sigurimi i sigurisë së protokolleve DeFi përfshin faza të ndryshme kritike, duke përfshirë auditimin dhe testimin e kontratës përpara se të dalin drejtpërdrejt. Megjithatë, nevoja për masa sigurie nuk përfundon pasi të vendoset protokolli. Monitorimi i vazhdueshëm, bllokimi i sulmit dhe reagimi ndaj incidentit janë thelbësore për ruajtjen e sigurisë së protokollit.

Phalcon Block: Një zgjidhje gjithëpërfshirëse

Phalcon Block ofron një zgjidhje të integruar që adreson sfidat me të cilat përballen zhvilluesit e protokolleve, ofruesit e likuiditetit, menaxherët e fondeve dhe shkëmbimet. Ai siguron zbulimin e saktë të sulmit, bllokimin automatik të sulmit dhe një mekanizëm reagimi të konfigurueshëm.

Përfitimet për Zhvilluesit e Protokollit

Për zhvilluesit e protokollit, Phalcon Block siguron sigurinë e fondeve të thesarit me vlerë totale (TVL) dhe DAO. Ndihmon në zbutjen e rreziqeve që lidhen me sulmet e protokollit, të tilla si përmirësimet në funksionalitet, ndryshimet në varësitë e jashtme dhe mbikëqyrjet në përpiluesit e gjuhëve të programimit.

Përfitimet për Ofruesit e Likuiditetit

Ofruesit e likuiditetit po i japin përparësi sigurisë së protokollit pasi ajo ndikon drejtpërdrejt në kapitalin e tyre. Phalcon Block mundëson tërheqje efikase të aseteve gjatë sulmeve të protokollit dhe integron tregues të tjerë financiarë për të konfiguruar strategjitë e automatizuara të reagimit.

Përfitimet për Menaxherët e Fondeve dhe Shkëmbimet

Menaxherët e fondeve që mbikëqyrin portofolet dhe shkëmbimet e larmishme të shenjave mund të parandalojnë humbjet e shkaktuara nga ngjarje ekstreme me ndihmën e Phalcon Block. Ai siguron alarme në kohë, bllokim automatik të sulmit dhe masa të konfigurueshme reagimi.

Pse Blloku i Phalcon është Superior

Ndryshe nga sistemet ekzistuese të inteligjencës alarmuese, Phalcon Block ofron zbulim të saktë të sulmit, bllokim automatik të sulmit dhe një mekanizëm reagimi të konfigurueshëm. Ai është zhvilluar bazuar në të menduarit parimor të parë dhe ka një histori të dëshmuar të bllokimit të sulmeve dhe lehtësimit të rikuperimit të aseteve.

Filloni me Phalcon Block

Për të mësuar më shumë rreth Phalcon Block dhe për të rezervuar një demo, vizitoni faqen zyrtare të Phalcon Block. Bashkohuni me revolucionin në sigurinë e Web 3.0 dhe mbroni asetet tuaja dixhitale me Phalcon Block.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme