Lajme

October 31, 2023

Plani i Elon Musk për të nisur shërbimet financiare në platformën e mediave sociale X: Revolucionizimi i mënyrës se si njerëzit menaxhojnë financat

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Miliarderi Elon Musk thuhet se synon të nisë shërbimet financiare në platformën e mediave sociale X deri në fund të vitit të ardhshëm. Musk pret që veçoritë financiare gjithëpërfshirëse të X të shfaqen deri në fund të vitit 2024 dhe të konkurrojnë me bankat tradicionale.

Plani i Elon Musk për të nisur shërbimet financiare në platformën e mediave sociale X: Revolucionizimi i mënyrës se si njerëzit menaxhojnë financat

Vizioni

Në një takim në mbarë kompaninë, Musk deklaroi se shërbimet financiare të platformës do të përfshijnë të gjithë jetën financiare të dikujt, duke përfshirë paratë, letrat me vlerë dhe më shumë. Qëllimi është të eliminohet nevoja për një llogari bankare.

Procesi i Licencimit

Aktualisht, X po punon për marrjen e licencave të nevojshme për të operuar shërbimet e saj financiare në SHBA.

Dogecoin dhe Përfshirja e Musk

Edhe pse Dogecoin nuk u përmend në thirrje, përfshirja e Musk në shërbimet financiare tenton të emocionojë mbajtësit e DOGE për shkak të mbështetjes së tij të mirënjohur për aktivin meme.

Mohimi i mëparshëm i Musk

Muajin e kaluar, Musk mbylli thashethemet për krijimin e një aseti kripto të quajtur 'X Coin' për shpërblimin e krijuesve të përmbajtjes në platformë.

Performanca e Dogecoin

Dogecoin ka përjetuar rritje të konsiderueshme këtë javë, duke arritur një kulm prej 0,74 dollarë më 26 tetor përpara se të rikthehet në 0,69 dollarë në kohën e shkrimit.

konkluzioni

Plani i Elon Musk për të lançuar shërbimet financiare në platformën e mediave sociale X ka krijuar emocione te investitorët. Me synimin për të ofruar veçori financiare gjithëpërfshirëse dhe për të konkurruar me bankat tradicionale, vizioni i Musk mund të revolucionarizojë mënyrën se si njerëzit menaxhojnë financat e tyre.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme