Lajme

November 9, 2023

Potenciali i Bitcoin: Objektivi 50,000 dollarë para prillit 2024

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Sipas analistit të kriptove, Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC) ka potencialin të arrijë 50,000 dollarë përpara prillit 2024. Van de Poppe, i cili ka një ndjekës të madh në mediat sociale, parashikon se Bitcoin do të pësojë një rritje të konsiderueshme në vlerë përpara se të korrigjohet përsëri në nivelet aktuale. Ai pret që kriptomonedha të arrijë në 45,000-50,000 dollarë përpara se të kalojë një korrigjim të rëndë në 32,000-35,000 dollarë. Van de Poppe thekson se Bitcoin ka ndjekur modele ciklike dhe është përballur me sfida në dy vitet e fundit.

Potenciali i Bitcoin: Objektivi 50,000 dollarë para prillit 2024

Aktualisht, Bitcoin po i afrohet një niveli qendror të rezistencës, me 38,000-40,000 dollarë që veprojnë si një zonë e fortë rezistence. Van de Poppe sugjeron se një shpërthim nuk ka gjasa të ndodhë menjëherë dhe se konsolidimi nën nivelin e rezistencës është skenari më i favorshëm. Ai këshillon investitorët që të pozicionohen për një investim afatgjatë nëse ndodh një korrigjim.

Van de Poppe gjithashtu thekson dy lajme që mund të ndikojnë në çmimin e Bitcoin. Së pari, Bitcoin po i afrohet një rezistencë më të lartë afati kohor në 38,000 dollarë. Për më tepër, paraqitja e një Ethereum Spot ETF nga BlackRock pritet të çojë në një krye të përkohshme dhe likuidim të pozicioneve të gjata. Van de Poppe këshillon investitorët që të përfitojnë nga uljet e mundshme në treg për të hyrë në pozicione.

Deri më tani, Bitcoin vlerësohet në 36,050 dollarë, që përfaqëson një rritje prej 4.3% nga një javë më parë. Investitorëve u kujtohet të kryejnë kërkimet e tyre dhe të tregojnë kujdes kur investojnë në asete me rrezik të lartë si Bitcoin dhe kriptovaluta të tjera.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme