Lajme

November 10, 2023

Potenciali i Bitcoin për rritje të konsiderueshme në 2023

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një tregtar kriptosh i ndjekur gjerësisht parashikon se Bitcoin (BTC) mund të përjetojë potencialisht rritje të konsiderueshme në javët e mbetura të vitit 2023. Analisti pseudonim Dave the Wave sugjeron se nuk është jashtë sferës së mundësisë që Bitcoin të rritet në rekordin e tij pak më të lartë. 69,000 dollarë, që do të përfaqësonte një rritje prej 87% nga niveli aktual.

Potenciali i Bitcoin për rritje të konsiderueshme në 2023

Dalja nga kurba logaritmike e rritjes

Grafiku i Dave the Wave tregon se Bitcoin po përpiqet të dalë nga kufiri i sipërm i treguesit të personalizuar të kurbës logaritmike të rritjes (LGC). Ky zbulim është zakonisht një pararendës i rritjes së çmimit. Treguesi LGC përdoret zakonisht për të identifikuar nivelet makro të larta dhe të ulëta të një aktivi duke minimizuar paqëndrueshmërinë dhe zhurmën.

Rally para përgjysmimit

Dave the Wave gjithashtu sugjeron që Bitcoin mund të përjetojë një rritje para përgjysmimit, të ngjashme me atë që ndodhi para përgjysmimit të vitit 2020. Gjatë asaj kohe, Bitcoin pati një rritje të konsiderueshme, duke u rritur me 324% nga rreth 3,300 dollarë në afërsisht 14,000 dollarë. Përgjysmimi tjetër i Bitcoin pritet të ndodhë në prill 2024.

Performanca aktuale

Deri më tani, Bitcoin po tregtohet me 36,840 dollarë, duke reflektuar një rritje prej 33% gjatë 30 ditëve të fundit dhe një rritje 100% nga viti në ditë.

konkluzioni

Ndërsa e ardhmja e Bitcoin mbetet e pasigurt, analiza e ofruar nga Dave the Wave ofron një perspektivë optimiste për rritjen e mundshme në vitin 2023. Investitorët duhet të kryejnë kërkimet e tyre dhe të tregojnë kujdes kur marrin vendime për investime në Bitcoin ose në çdo aset tjetër dixhital.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme