Lajme

November 25, 2023

Potenciali i Breakout të Polkadot: Një analizë kryesore nga Rekt Capital

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Një analist i ndjekur gjerësisht i kriptove, Rekt Capital, po zhytet në tregjet e altcoin, me një fokus të veçantë në blockchain-in e ndërveprimit Polkadot (DOT). Rekt Capital vë në dukje se tregu i përgjithshëm për altcoin po i afrohet një kufiri tregu të parë për herë të fundit rreth gushtit 2022, që është një moment historik i rëndësishëm.

Potenciali i Breakout të Polkadot: Një analizë kryesore nga Rekt Capital

Ritestimi dhe Potenciali Breakout i Polkadot

Rekt Capital thekson se Polkadot aktualisht po i nënshtrohet një ritestimi të strukturës së saj makro të tregut. Ky ritest është thelbësor për të konfirmuar një shpërthim në platformë. Tregtari thekson se Polkadot është në proces të thyerjes së rezistencës së saj në Falling Wedge dhe një mbyllje mujore mbi këtë model është e nevojshme për ndjenjën bullish.

Rëndësia e Ritestimit Javor

Rekt Capital shpjegon se ritestimi i vazhdueshëm javor është thelbësor që Polkadot të sigurojë një mbyllje mujore mbi majën e modelit. Megjithëse një zhytje në të njëjtën zonë në dhjetor është ende e mundur, do të ishte pjesë e një ritesti mujor, duke konfirmuar përfundimisht shpërthimin. Kjo përgatitje graduale tregon se Polkadot po pozicionohet për një tendencë makro në rritje.

Statusi aktual i Polkadot

Në kohën e shkrimit, Polkadot (DOT) vlerësohet në 5,27 dollarë, duke reflektuar një rritje prej 2,4% për ditën.

konkluzioni

Analiza e Rekt Capital hedh dritë mbi performancën e përgjithshme të tregut të altcoin dhe fokusohet në mënyrë specifike në potencialin e shpërthimit të Polkadot. Ritestimi i vazhdueshëm dhe rëndësia e një mbylljeje mujore mbi rezistencën Falling Wedge tregojnë një perspektivë pozitive për Polkadot. Investitorët dhe tregtarët duhet të monitorojnë nga afër këto zhvillime pasi ato mund të paraqesin mundësi për fitime të larta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme