Lajme

November 15, 2023

Protokolli ApeX prezanton kontratat USDT: Zgjerimi i Mundësive për Tregtarët

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

ApeX Protocol, një derivativ kryesor jo-kujdestar DEX, ka njoftuar lëshimin beta të kontratave USDT. Kjo shënon një moment historik të rëndësishëm për ApeX si një nga DEX-të pioniere, pasi tani ofron mbështetje për kontratat e përhershme USDC dhe USDT.

Protokolli ApeX prezanton kontratat USDT: Zgjerimi i Mundësive për Tregtarët

Zgjerimi i gamës së produkteve

Duke njohur pjesën e konsiderueshme të USDT në tregun e monedhave të qëndrueshme, që përbën 69.5% që nga 15 nëntori 2023, ApeX ka bërë një hap të rëndësishëm përpara duke futur kontratat USDT. Fillimisht duke filluar me çiftin BTC-USDT, tregtarët tani mund të gëzojnë levën 50x, me listat shtesë të kontratave të planifikuara për të ardhmen e afërt.

Inovacioni në qendër të përdoruesit

Ky zgjerim strategjik demonstron përkushtimin e ApeX ndaj inovacionit të përqendruar te përdoruesi dhe reagimin ndaj tendencave të tregut. Ai ripohon pozicionin e ApeX si një lojtar kryesor në hapësirën DeFi, duke u ofruar tregtarëve mjete që rrisin efikasitetin dhe zgjerojnë mundësitë.

Plani nxitës i krijuesve të tregut USDT

Për të festuar nisjen e kontratave USDT, ApeX po prezanton Planin nxitës të krijuesit të tregut USDT. Pjesëmarrësit mund të përfitojnë nga tarifat negative të prodhuesit prej -1,2 pikë bazë për 120 ditët fillestare. Pas kësaj periudhe, do të ofrohen stimuj afatgjatë deri në -1.1 pikë bazë bazuar në vëllimin e tregtimit.

Ngjarja Beta Bounty

ApeX po pret gjithashtu ngjarjen 5,000 USDT Beta Bounty, e krijuar për të shpërblyer tregtarët që testojnë në mënyrë aktive platformën dhe japin reagime. Kjo ngjarje njeh kontributet e tyre në krijimin e një përvoje të sigurt dhe optimale tregtare në ApeX.

Vizioni i ApeX

Tekla I, kreu i zhvillimit të biznesit në ApeX Protocol, deklaroi: "Integrimi i kontratave USDT nuk ka të bëjë vetëm me zgjerimin e ofertave të platformës sonë. Është një dëshmi e përkushtimit tonë të palëkundur për t'u ofruar tregtarëve mjete që rrisin efikasitetin dhe zgjerojnë mundësitë. Ne besojmë në një e ardhme e decentralizuar ku tregtimi është më i aksesueshëm, transparent dhe i përafruar me frymën e vërtetë të blockchain."

Për më shumë informacion rreth ApeX, vizitoni faqen e tyre të internetit ose ndiqni ato në Twitter dhe Telegram.

Kontakt: Mariam, Davion Labs

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme