Lajme

October 31, 2023

Rally Market Crypto: ADA, SHIB, DOGE dhe INJ Face Correction, Tregtarët Kujdes

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Javën e kaluar, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) dhe Injective (INJ) përjetuan një rritje të konsiderueshme në tregun e kriptove, me fitime mbi 10%. Megjithatë, një analist i njohur, Ali Martinez, ka parashikuar një korrigjim për këto kriptovaluta bazuar në sinjalin e shitjes së treguesit TD Sequential.

Rally Market Crypto: ADA, SHIB, DOGE dhe INJ Face Correction, Tregtarët Kujdes

Korrigjimi i pritshëm

Sipas Martinez, ADA, SHIB, DOGE dhe INJ ka të ngjarë t'i nënshtrohen një korrigjimi, i cili mund të rezultojë në një ulje minimale prej 10% të çmimeve. Ky korrigjim është i nevojshëm përpara se këto kriptovaluta të rifillojnë vrullin e tyre në rritje.

Lëvizjet e fundit të çmimeve

Në 24 orët e fundit, SHIB ka shënuar një ulje çmimi prej 2%, duke u tregtuar aktualisht me 0.0000079 dollarë. Niveli i ulët dhe i lartë 24-orësh për SHIB janë 0,00000789 $ dhe 0,00000808 $, respektivisht. Gjithashtu, vëllimi i tregtimit është ulur me 20%, duke treguar një rënie të interesit të tregtarëve.

DOGE gjithashtu ka pësuar një rënie çmimi prej 1% në 24 orët e fundit. Megjithatë, shitjet e shkurtra nga tregtarët kanë çuar në një lëvizje në rritje. Niveli i ulët dhe i lartë 24-orësh për DOGE janë përkatësisht 0,068 dollarë dhe 0,070 dollarë.

ADA, nga ana tjetër, ka parë një rritje çmimi pasi tregtarët mbyllën pozicionet e tyre të shkurtra. Aktualisht tregtohet me 0,29 dollarë, me një nivel të ulët dhe më të lartë 24 orësh prej 0,292 dollarë dhe 0,298 dollarë, respektivisht. Komuniteti Cardano mbetet optimist për kriptomonedhën që tejkalon nivelet e tjera të rezistencës.

Ndërkohë, INJ ka dëshmuar një rritje të konsiderueshme prej gati 45% në javën e kaluar dhe 85% në muajin e kaluar, e nxitur nga zhvillimet kryesore në industrinë e inteligjencës artificiale (AI). Aktualisht tregtohet me 14,01 dollarë, pritet një korrigjim për shkak të rezervimit të fitimit.

konkluzioni

Në përmbledhje, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) dhe Injective (INJ) përjetuan një rritje të dukshme në tregun e kriptove. Megjithatë, pritet një korrigjim për këto kriptovaluta bazuar në sinjalin e shitjes së treguesit TD Sequential. Tregtarët duhet të përgatiten për një rënie të mundshme prej 10% të çmimeve përpara se të vazhdojë momenti rritës. Është e rëndësishme të monitorohen lëvizjet e fundit të çmimeve dhe tendencat e tregut për të marrë vendime të informuara për investime.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme