Lajme

October 31, 2023

Rally Rimëkëmbjes Cardano (ADA): Potencial për fitime të mëtejshme pavarësisht presionit të furnizimit të përgjithshëm

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Cardano (ADA) ka treguar performancë të fortë në rritjen e fundit të rimëkëmbjes, duke u rritur me afërsisht 20% nga një nivel solid mbështetës prej 0,24 dollarësh në çmimin aktual të tregtimit prej 0,286 dollarësh. Kjo lëvizje lart përkon gjithashtu me përfundimin e një modeli rritës me dy fund, duke treguar potencialin për fitime të mëtejshme.

Rally Rimëkëmbjes Cardano (ADA): Potencial për fitime të mëtejshme pavarësisht presionit të furnizimit të përgjithshëm

Presioni i furnizimit të sipërm

Pavarësisht momentit pozitiv, çmimi i ADA përballet me presionin e përgjithshëm të ofertës, gjë që sugjeron mundësinë e një tërheqjeje të vogël përpara kërcimit të ardhshëm. Niveli 0.3 $, i cili përputhet me një rezistencë të gjatë, tregon një zonë të lartë furnizimi për tregtarët.

Rikthimi i parashikuar

Vëllimi i tregtimit brenda ditës për Cardano është 207 milionë dollarë, që tregon një humbje prej 30%. Më 23 tetor, çmimi e kapërceu rezistencën në dekolte të modelit me dy fund, duke sinjalizuar një rikuperim të qëndrueshëm. Megjithatë, ajo luftoi për të mbajtur nivele mbi 0,294 dollarë, me gjasë për shkak të luftës së Bitcoin për të thyer barrierën prej 35,000 dollarë. Si rezultat, çmimi i ADA ka përjetuar refuzime të shumta rreth shenjës 0,295 $, duke treguar një përmirësim të ardhshëm.

Kjo tërheqje e parashikuar mund të gjejë mbështetje rreth nivelit 0,28 dollarë, e ndjekur nga 0,268 dollarë. Nëse çmimi stabilizohet mbi këto pika, do të siguronte një bazë të fortë për lëvizjen e ardhshme në rritje.

Objektivi i Çmimit

Pas fitimeve të konsiderueshme gjatë dy javëve të fundit, pritet një përmirësim i vogël dhe i shëndetshëm për të ruajtur momentin rritës afatgjatë. Nëse çmimi ADA mban nivele mbi 0,28 dollarë ose edhe 0,265 dollarë, do të ishte i pozicionuar mirë për të përfunduar modelin e dyfishtë të fundit dhe për të synuar shenjën 0,3 dollarë. Kjo përfaqëson një fitim të mundshëm prej rreth 6% nga nivelet aktuale.

konkluzioni

Monedha ADA e Cardano ka treguar elasticitet në tubimin e fundit të rimëkëmbjes dhe ka potencial për fitime të mëtejshme. Pavarësisht përballjes me presionin e furnizimit të përgjithshëm, përfundimi i një modeli rritës me dy funde sugjeron një perspektivë pozitive. Tregtarët duhet të monitorojnë nivelet e çmimeve rreth 0,28 dollarë dhe 0,265 dollarë si zona kryesore mbështetëse. Nëse këto nivele qëndrojnë, ADA mund të synojë shenjën 0.3 $, duke ofruar një fitim të mundshëm prej afërsisht 6%.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme