Lajme

November 6, 2023

Rimëkëmbja e jashtëzakonshme e AAVE: Po shkon drejt 100 dollarëve?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Shenja AAVE ka hyrë në një fazë rikuperimi të fuqishëm, duke përjetuar një rritje të jashtëzakonshme prej 56.36% në vetëm tre javë. Aktualisht tregtohet me 96,8 dollarë, token është shkëputur nga një model grafiku 16-mujor, duke sinjalizuar një ndryshim të mundshëm të trendit.

Rimëkëmbja e jashtëzakonshme e AAVE: Po shkon drejt 100 dollarëve?

A po shkon AAVE drejt markës së 100 dollarëve?

Përpjekjet për të thyer barrierën e 100 dollarëve janë përballur me presionin e shitjes, duke reflektuar hezitimin e tregut. Megjithatë, presioni i fundit i blerjes në tregun e altcoin ka bërë që çmimi AAVE të kërcejë 8% dhe të rikthejë nivelin e rezistencës 98-100 dollarë. Një dalje mbi këtë pengesë do të intensifikonte vrullin e blerjes dhe do të zgjeronte tendencat rritëse.

Nivelet kryesore për t'u parë

Ndërsa çmimi AAVE është optimist, rezistenca e konsiderueshme në 100 dollarë mund të çojë në një përmirësim modest. Tërheqjet e mëparshme gjatë rritjes dy-mujore nuk i kaluan nivelet 38.2% ose 50% të korrigjimit të Fibonacci. Nëse ndodh një tërheqje, blerësit mund të gjejnë zona të fuqishme mbështetëse me 83,1 dollarë dhe 77,2 dollarë.

Rritja e vazhdueshme, e ndikuar nga modeli i trekëndëshit zbritës i përfunduar së fundmi, pritet të arrijë në 124 dollarë, duke treguar një rritje të mundshme prej 28.5%.

Takeaway: Monedha AAVE ka treguar një rikuperim të fortë dhe ka potencialin për të kapërcyer nivelin e rezistencës 100 dollarë. Blerësit duhet të shikojnë për një shpërthim mbi këtë nivel, i cili mund të çojë në tendenca të mëtejshme rritëse. Në rast të një ndryshimi, zonat e forta mbështetëse mund të gjenden në 83,1 dollarë dhe 77,2 dollarë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme