Lajme

October 31, 2023

Rreziku i mundshëm përmbys i Bitcoin: Një tjetër këmbë lart ose tërheqje pas takimit të FOMC

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Rreziku i mundshëm pozitiv i Bitcoin ka një datë të shkurtër skadimi. Analistët, të udhëhequr nga Yukari Kusu, shpjegojnë se ka dy skenarë të mundshëm për lëvizjen e çmimit të Bitcoin.

Rreziku i mundshëm përmbys i Bitcoin: Një tjetër këmbë lart ose tërheqje pas takimit të FOMC

Skenari 1: Një tjetër këmbë lart

Në skenarin e parë, Bitcoin mund të përjetojë një tjetër rritje në dy ditët e ardhshme. Kjo do të thotë që çmimi mund të rritet më tej përpara se të hyjë në një fazë korrigjimi.

Skenari 2: Mirëmbajtja e nivelit aktual

Në skenarin e dytë, Bitcoin mund të qëndrojë në nivelin aktual deri në takimin e javës së ardhshme FOMC (Komiteti Federal i Tregut të Hapur). Pas takimit, mund të fillojë të tërhiqet.

konkluzioni

Rreziku i mundshëm përmbys i Bitcoin është i përkohshëm dhe ka një datë të shkurtër skadimi. Tregtarët dhe investitorët duhet të jenë të vetëdijshëm për dy skenarët e mundshëm: një tjetër këmbë lart ose një tërheqje pas takimit të FOMC. Është e rëndësishme të qëndroni të informuar dhe të merrni vendime të informuara bazuar në tendencat dhe ngjarjet e tregut.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme