Lajme

October 31, 2023

Rreziqet e likuidimeve në zinxhir në Sektorin DeFi

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Sektori DeFi ka përjetuar një muaj të suksesshëm, por nuk është pa rreziqe. Një nga shqetësimet kryesore është potenciali për likuidime në zinxhir të shkaktuar nga rënia e çmimit të ETH.

Rreziqet e likuidimeve në zinxhir në Sektorin DeFi

Likuidimet në zinxhir

Aktualisht, ka një pozicion prej 76.2 milion dollarësh në Aave që do të likuidohet nëse ETH kalon 1,777 dollarë. Përveç kësaj, nëse çmimi bie me 20%, mbi 100 milionë dollarë do të likuidohen.

konkluzioni

Ndërsa sektori DeFi ka parë rritje pozitive, është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për rreziqet e përfshira. Shkaktarë të tillë si një rrëshqitje e lehtë në çmimin e ETH mund të çojnë në likuidime të rëndësishme në zinxhir. Investitorët duhet të qëndrojnë të informuar dhe të marrin masat e nevojshme për të zbutur këto rreziqe.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme