Lajme

November 2, 2023

Rritja e çmimit të Bitcoin dhe Perspektiva Bullish e Tregut: E ardhmja optimiste për tregun e kriptomonedhave

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Tregu i kriptomonedhave është rikthyer pas një periudhe stagnimi, me Bitcoin (BTC) që kryeson rrugën. Investitorët kanë përfituar nga rënia e çmimeve për të grumbulluar më shumë BTC, duke parashikuar rritjen e ardhshme. Vendimi i fundit i Rezervës Federale të Shteteve të Bashkuara për të ruajtur normat e interesit ka forcuar më tej perspektivën pozitive në treg.

Rritja e çmimit të Bitcoin dhe Perspektiva Bullish e Tregut: E ardhmja optimiste për tregun e kriptomonedhave

Rritja e çmimit të Bitcoin

Pas takimit të Komitetit Federal të Tregut të Hapur (FOMC), çmimi i Bitcoin përjetoi një tendencë të konsiderueshme në rritje. Ajo depërtoi vlerën e 35,000 dollarëve dhe arriti një nivel të ri vjetor. Aktualisht tregtohet me 35,383 dollarë, BTC ka fituar 3.3% në 24 orët e fundit. Altcoin të tjerë si Ethereum, Cardano dhe Solana kanë parë gjithashtu një rritje në çmimet e tyre.

Perspektiva Bullish e Tregut

Tregtarët dhe analistët besojnë se tregu i ariut është prapa nesh dhe se Bitcoin është i gatshëm për një tjetër trend makro rritës. Për sa kohë që Bitcoin ruan mbështetjen mbi 34,800 dollarë, objektivi tjetër parashikohet të jetë midis 36,500 dhe 37,000 dollarë. Indeksi i Forcës Relative (RSI) është aktualisht në 72, duke treguar një treg bullgar. Tregtarët gjithashtu duhet të jenë të vetëdijshëm për një kryq rritës që vjen, i cili mund të përforcojë më tej vrullin në rritje.

Tubimi i Santa Claus-it të Bitcoin

Studiuesit në Matrixport parashikojnë se rritja e Bitcoin do të vazhdojë gjatë dy muajve të ardhshëm, duke çuar në atë që ata e quajnë "Rally Santa Claus". Ata besojnë se Bitcoin ka potencialin të rritet me më shumë se 65% përpara fundit të vitit, duke arritur deri në 65,000 dollarë. Ky optimizëm ushqehet nga mundësia që propozimet e ETF-së të miratohen nga KSHZ-ja.

konkluzioni

Tregu i kriptomonedhave po tregon shenja rimëkëmbjeje, me Bitcoin që kryeson. Tregtarët dhe investitorët janë optimistë për të ardhmen e Bitcoin dhe altcoins të tjerë. Ndërsa Bitcoin vazhdon të rritet, është e rëndësishme që tregtarët të qëndrojnë të informuar dhe të monitorojnë tendencat e tregut për mundësitë e mundshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme