Lajme

November 1, 2023

Rritja e çmimit të monedhës Theta dhe korrigjimi i mundshëm: Çfarë duhet të dinë tregtarët

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Çmimi i monedhës Theta ka përjetuar një rritje të konsiderueshme në javët e fundit, duke u rritur nga 0,564 dollarë në çmimin aktual të tregtimit prej 0,745 dollarë, duke shënuar një rritje prej 32%. Kjo rritje e interesit për blerje e ka pozicionuar monedhën për të sfiduar linjën e sipërme të trendit të një modeli të gjatë në rënie, duke treguar një vazhdimësi të mundshme të momentit të saj rritës.

Rritja e çmimit të monedhës Theta dhe korrigjimi i mundshëm: Çfarë duhet të dinë tregtarët

Furnizimi i përgjithshëm kërcënon korrigjim të ri

Megjithatë, çmimi Theta mund të përballet me ofertë intensive në 0,85 dollarë, në përputhje me vijën e prirjes në rënie. Një përmbysje e rënies nga kjo linjë prirje e rezistencës mund të shkaktojë një rënie të çmimit prej 26%. Vëllimi i tregtimit brenda ditës në Theta është 105.5 milion dollarë, që tregon një fitim prej 505%.

Gjatë 16 muajve të fundit, çmimi THETA ka qenë në një trend të vazhdueshëm rënës, me formimin e një modeli pykë në rënie. Ky model ka pasur një ndikim të rëndësishëm në sjelljen e tregut, me rikthimin e çmimit dy herë nga linjat e sipërme dhe të poshtme të trendit.

Më herët gjatë ditës së sotme, çmimi Theta u përpoq të depërtonte vijën e prirjes së rezistencës së përgjithshme, duke u kërcyer me 17.67% në mes të një rritjeje të vëllimit të tregtimit. Megjithatë, monedha nuk arriti t'i ruante këto fitime, duke çuar në një qiri refuzimi me fitil të gjatë në grafikun ditor.

Ky presion i ofertës në nivele vendimtare të rezistencës tregon se shitësit po vazhdojnë të mbrojnë çmimet më të larta, të cilat mund të shkaktojnë një korrigjim të rëndësishëm në afatin e afërt. Nëse çmimi mbyllet nën nivelin më të ulët të sotëm prej 0,722 dollarësh, fitimet e bëra në tetor mund të fshihen me shpejtësi, duke e tërhequr altcoin përsëri në rajonin 0,56 dollarë.

A do të arrijë 1$ Rikuperimi i Çmimit THETA?

Perspektiva afatshkurtër për Theta varion nga anash në rënie, duke pasur parasysh paqëndrueshmërinë e tregut dhe presionet e përgjithshme të ofertës. Megjithatë, natyra konvergjente e linjave të trendit të modelit sugjeron që momenti i rënies mund të shterohet, duke ofruar një mundësi për blerësit që të rimarrin kontrollin e trendit. Një ndarje e suksesshme rritëse mbi vijën e sipërme të trendit do të shërbente si një tregues i hershëm i një ndryshimi të trendit dhe mund ta shtyjë monedhën drejt nivelit të 1,236 dollarëve, duke përfaqësuar një rritje të jashtëzakonshme prej 66% nga pozicioni i saj aktual.

Në përmbledhje, ndërkohë që çmimi i monedhës Theta ka pësuar një rritje të ndjeshme në javët e fundit, prania e ofertës së përgjithshme dhe potenciali për një ndryshim të rënies tregojnë mundësinë e një korrigjim në një periudhë të afërt. Tregtarët duhet të monitorojnë nga afër veprimin e çmimeve dhe të marrin në konsideratë rreziqet e mundshme përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme