Lajme

November 7, 2023

Rritja e afërt e Bitcoin në 60,000 dollarë dhe përtej: Parashikimet e ekspertëve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Një tregtar kriptosh i ndjekur gjerësisht po parashikon se Bitcoin (BTC) do të rritet papritur në çmim dhe do të arrijë një nivel të ri të të gjitha kohërave, ndërsa shumë prej tyre do të kapen në mënjanë.

Rritja e afërt e Bitcoin në 60,000 dollarë dhe përtej: Parashikimet e ekspertëve

Impuls drejt 60,000 dollarëve

Analisti pseudonim Bluntz u thotë 226,800 ndjekësve të tij në platformën e mediave sociale X se Bitcoin mund të jetë në fazat e hershme të një impulsi të fortë që mund ta çojë BTC pranë nivelit 60,000 dollarë brenda disa javësh. Bluntz është një praktikues i teorisë së Valës Elliot, e cila përpiqet të parashikojë lëvizjet e çmimeve bazuar në psikologjinë e turmës që tenton të shfaqet në valë. Tregtari thotë se ai beson se Bitcoin ka të ngjarë në fazën e tretë të një modeli 5-valësh në drejtim të lart.

Tërheqjet minimale të pritshme

Bluntz beson se tërheqjet në çmimin e Bitcoin do të jenë minimale në krahasim me vitet e mëparshme. Ndërsa mund të ketë ulje prej 20% gjatë rrugës, ato pritet të ndodhin dhe të rikuperohen shumë më shpejt se uljet shumëmujore prej 30% të parë në fillim të këtij viti.

Rritjet e reja deri në vitin 2024

Bazuar në grafikun e tij, Bluntz sugjeron që Bitcoin do të arrijë nivele të larta në mes deri në fund të vitit 2024, me valën e pestë të impulsit që e vendos BTC në nivelin e 76,000 dollarëve.

Altcoins për t'u parë

Përveç Bitcoin, Bluntz pret gjithashtu lëvizje shpërthyese për dy altcoins: Ocean Protocol (OCEAN) dhe Chainlink (LINK). Ocean Protocol është një aset dixhital për ndarjen e të dhënave me fokus në AI, ndërsa Chainlink është një ofrues i decentralizuar i orakullit.

konkluzioni

Sipas parashikimeve të tregtarit të kriptove Bluntz, Bitcoin pritet të përjetojë një impuls të fortë drejt nivelit të 60,000 dollarëve në javët e ardhshme. Tregtari beson se Bitcoin është aktualisht në fazën e tretë të një modeli 5-valësh drejt përmbysjes dhe pret tërheqje minimale gjatë rrugës. Bluntz sugjeron gjithashtu që Bitcoin do të arrijë nivelet më të larta të të gjitha kohërave deri në vitin 2024, me valën e pestë të impulsit që shtyn BTC në nivelin e 76,000 dollarëve. Për më tepër, Bluntz parashikon lëvizje shpërthyese në drejtim të lart për altcoins Ocean Protocol dhe Chainlink. Investitorët duhet t'i marrin parasysh këto parashikime dhe të bëjnë kërkimet e tyre përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme