Lajme

February 14, 2024

Rritja e aktivitetit të përdoruesit dhe vëllimit të transferimit: Implikimet për ekosistemin Shiba Inu

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Zgjidhja e bllokut të Shiba Inu, Shibarium, kohët e fundit ka vërejtur një rritje të konsiderueshme të angazhimit në internet, duke treguar rritje shumëshifrore brenda një periudhe 24-orëshe. Metrikat e platformës pasqyrojnë një rritje të dukshme në pjesëmarrjen e përdoruesve, duke nënvizuar rëndësinë e saj në rritje brenda komunitetit të kriptove.

Rritja e aktivitetit të përdoruesit dhe vëllimit të transferimit: Implikimet për ekosistemin Shiba Inu

Rritja e llogarive të përdoruesve

Sipas të dhënave nga Shibariumscan, numri i llogarive aktive në platformë u rrit nga 554 në 826, duke përfaqësuar një rritje të lavdërueshme prej 49%. Në mënyrë të ngjashme, numri i llogarive të reja regjistroi një rritje të konsiderueshme, duke u rritur nga 21 në 186, duke reflektuar një rritje të dukshme neto prej 785.71%. Aktualisht, Shibarium krenohet me gjithsej 63,735 llogari aktive, duke riafirmuar apelin e tij për entuziastët e SHIB në mbarë botën.

Rritja e vëllimit të transfertave dhe kontratat e verifikuara

Përveç rritjes së llogarive të përdoruesve, ka pasur një rritje të konsiderueshme në vëllimin e transfertave të BONE, token origjinal i Shibarium, me një rritje të dukshme prej 220% brenda së njëjtës periudhë 24-orëshe. Për më tepër, platforma dëshmoi një rritje të konsiderueshme në krijimin e kontratave të reja të verifikuara, duke u rritur me 425% për të arritur gjithsej 17 kontrata.

Implikimet për ekosistemin Shiba Inu

Kjo rritje e aktivitetit të përdoruesve nënkupton rritje të interesit dhe adoptimit të ekosistemit të zinxhirit të bllokut Shiba Inu. Fluksi i përdoruesve të rinj, i shoqëruar me nivele të larta angazhimi, sugjeron një ekosistem të pjekur me implikime të mundshme për performancën SHIB dhe BONE.

Monitorimi i grafikëve të çmimeve dhe mbajtja e informacionit

Monitorimi i grafikëve të çmimeve të shenjave Shiba Inu në dritën e këtyre zhvillimeve është i domosdoshëm, pasi aktiviteti i shtuar i përdoruesve shpesh i paraprin lëvizjeve të rëndësishme të tregut. Rritja e përdoruesve të rinj dhe aktiviteti transaksional nënvizon dinamikën në zhvillim brenda ekosistemit Shiba Inu, duke lënë të kuptohet për mundësitë dhe sfidat e mundshme në të ardhmen.

Ndërsa Shiba Inu vazhdon të tërheqë një bazë të ndryshme përdoruesish dhe të nxisë një ekosistem të gjallë, mbajtësit inkurajohen të qëndrojnë vigjilentë dhe të informuar mes dinamikës së tregut në zhvillim.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme