Lajme

November 7, 2023

Rritja e kuletave Chainlink dhe XRP ndërsa çmimet arrijnë majat e të gjitha kohërave

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Numri i kuletave të mëdha Chainlink (LINK) ka arritur një maksimum të ri të të gjitha kohërave, sipas të dhënave më të fundit nga një firmë lider e kriptoanalitikës. Kjo rritje e kuletave që mbajnë të paktën 1000 LINK vjen pasi çmimi i aseteve vendase të projektit rritet në një nivel të ri 19-mujor.

Rritja e kuletave Chainlink dhe XRP ndërsa çmimet arrijnë majat e të gjitha kohërave

Rritja e çmimeve të Chainlink

Chainlink, një ofrues i decentralizuar i orakullit, ka parë aktivin e tij vendas, LINK, të pastrojë nivelin e çmimit 13,00 dollarë për herë të parë që nga prilli 2022. Në kohën e shkrimit, LINK po tregtohet me 13,07 dollarë. Aktivi i kriptos i renditur i 13-ti sipas kapitalit të tregut ka përjetuar një rritje gati 8% në 24 orët e fundit dhe mbi 72% në muajin e kaluar.

Perspektiva e analistit

Analisti pseudonim i kriptove The Flow Horse beson se LINK sapo po fillon trendin e tij në rritje. Pavarësisht shqetësimeve në lidhje me blerjen e LINK me çmimin aktual, The Flow Horse parashikon që çmimi midis 11,00 dhe 8,50 dollarë do të duket i parëndësishëm në të ardhmen pasi tregu i kriptove vazhdon të rritet.

Kuletat XRP gjithashtu në rritje

Përveç rritjes së kuletave LINK, kuletat që mbajnë midis 100,000 dhe 1 miliardë XRP tani mbajnë nivelin e tyre më të lartë të aktivit këtë vit. XRP aktualisht po tregtohet me 0,71 dollarë, duke përjetuar një rritje gati 9% në 24 orët e fundit.

konkluzioni

Numri i kuletave të mëdha Chainlink dhe XRP që arrijnë maksimumin e të gjitha kohërave tregon interes dhe investim në rritje në këto kriptovaluta. Ndërsa çmimet e LINK dhe XRP vazhdojnë të rriten, investitorët janë optimistë për potencialin e ardhshëm të këtyre aseteve. Është e rëndësishme që investitorët të kryejnë kërkimet e tyre dhe të tregojnë kujdes kur bëjnë investime me rrezik të lartë në kriptovaluta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme