Lajme

November 8, 2023

Rritja e mundshme e Bitcoin në 70,000 dollarë deri në shtator 2024: Analizë nga Dave the Wave

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një tregtar popullor, i njohur si Dave the Wave, i cili parashikoi me saktësi rrëzimin e Bitcoin në maj 2021, ka vendosur një objektiv teknik për arritjen e kriptomonedhës më të mirë, në mënyrë që të pozicionohet për një rritje masive në fund të 2024.

Rritja e mundshme e Bitcoin në 70,000 dollarë deri në shtator 2024: Analizë nga Dave the Wave

Synimi

Dave the Wave ndau një tabelë me 142,600 ndjekësit e tij në X, një platformë e mediave sociale, duke treguar se Bitcoin mund të rritet në nivelin 70,000 dollarë rreth mesit të shtatorit 2024. Ky parashikim bazohet në ngjarjen e ardhshme të përgjysmimit, të planifikuar për 18 prill 2024 .

Rally e mundshme

Nëse Bitcoin arrin nivelin e 70,000 dollarëve deri në shtator 2024, grafiku i Dave the Wave sugjeron se mund të përjetojë një rritje të ngjashme me atë të dëshmuar në 2017. Gjatë asaj periudhe, Bitcoin u ngrit në qiell nga rreth 1,400 dollarë në maj në gati 20,000 dollarë në dhjetor.

Konsistenca me kthimet në rënie

Dave the Wave thekson se ky objektiv përputhet me parimin e Bitcoin për zvogëlimin e kthimeve. Ai gjithashtu ndan një tabelë tjetër që tregon se BTC mund të rritet në rangun prej 180,000 dollarë deri në prill 2025, duke përfaqësuar një rritje prej më shumë se 400% nga pika aktuale e çmimit.

Statusi aktual

Deri më tani, Bitcoin po tregtohet me 35,375 dollarë, duke treguar një rritje prej 26% në 30 ditët e fundit.

konkluzioni

Bazuar në analizën e Dave the Wave, Bitcoin ka potencialin për të arritur nivelin e 70,000 dollarëve deri në shtator 2024, duke vendosur skenën për një rritje të rëndësishme. Investitorët duhet t'i marrin parasysh këto parashikime dhe të kryejnë kërkimet e tyre përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme