Lajme

October 31, 2023

Rritja e mundshme Parabolike e Bitcoin: Analizë nga Credible Crypto

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një analist me pseudonim i njohur si Credible Crypto beson se Bitcoin (BTC) po përgatitet për një rritje parabolike. Me një ndjekës në rritje, Credible Crypto ndan njohuritë e tij në platformën e mediave sociale X.

Rritja e mundshme Parabolike e Bitcoin: Analizë nga Credible Crypto

Fundi Lokal i BTC

Credible Crypto vë në dukje se BTC ka të ngjarë të ketë arritur një fund lokal pasi ka prekur mbështetjen diagonale të një modeli flamuri bullish në 33,400 dollarë. Ai ndan një tabelë që tregon se BTC së pari do të rritet në rreth 39,000 dollarë për të përfunduar rritjen e saj të madhe të valës së tretë.

Teoria e valës Elliott

Credible Crypto praktikon teorinë e Valës Elliott, një qasje e analizës teknike që parashikon veprimin e çmimeve bazuar në psikologjinë e turmës. Sipas kësaj teorie, një aktiv bullish kalon nëpër pesë valë kryesore, secila e përbërë nga pesë nën-valë.

Përmbysja e mundshme e BTC

Grafiku i Credible Crypto-s sugjeron që BTC ka dalë nga modeli i saj rritës dhe është në rrugën e saj për të arritur afërsisht 39,000 dollarë për nën-valën pesë të valës së tretë. Ai gjithashtu vë në dukje se Bitcoin ka tejkaluar aksionet e teknologjisë dhe duket gati për një lëvizje të konsiderueshme në rritje.

konkluzioni

Bazuar në analizën e Credible Crypto, Bitcoin po tregon shenja të një rritjeje parabolike. Me daljen e BTC nga struktura e saj e konsolidimit dhe tejkalimin e aksioneve të teknologjisë, investitorët mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë avantazhet e mundshme të Bitcoin në javët e ardhshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme