Lajme

February 12, 2024

Rritje mbresëlënëse në Shibarium dhe Lëvizja e Çmimeve të Shiba Inu Token

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Në një zhvillim të rëndësishëm, platforma blockchain e Shiba Inu, Shibarium, ka dëshmuar një rritje të jashtëzakonshme të aktivitetit. Gjatë 24 orëve të fundit, numri i llogarive aktive të përfshira në transaksione në Shibarium u rrit në 732, duke shënuar një rritje marramendëse prej 50% krahasuar me një ditë më parë.

Rritje mbresëlënëse në Shibarium dhe Lëvizja e Çmimeve të Shiba Inu Token

Kjo rritje, veçanërisht, duket se është nxitur kryesisht nga rritja e pjesëmarrjes së llogarive të themeluara të Shibarium dhe jo nga rritja e regjistrimeve të reja, sipas të dhënave të Shibariumscan.

Rritje mbresëlënëse në Shibarium

Sipas të dhënave të fundit, totali i llogarive brenda ekosistemit Shibarium qëndron në mënyrë mbresëlënëse në 63,681, i shoqëruar nga një total prej 1,351 milion adresash. Vëllimi ditor i transaksioneve në rrjet ka parë gjithashtu një shifër të fortë prej 2.04 milionë, duke nënvizuar gjallërinë në rritje të Shibarium.

Lëvizja e çmimeve të Shiba Inu Token

Është interesante se kjo rritje e aktivitetit Shibarium përkon me lëvizjet e dukshme të çmimeve të vetë tokenit Shiba Inu.

Gjatë të njëjtës periudhë 24-orëshe, token përjetoi një shitje, duke u tregtuar me 0,00000965 dollarë për shenjë pas një rritjeje të fundit prej 8,9% të vërejtur në javën e mëparshme. Kjo lëvizje rënëse rezultoi në një rënie prej 4.1% të çmimit të SHIB.

Sidoqoftë, vlen të përmendet se SHIB gjeti mbështetje thelbësore rreth shenjës 0.0000092 dollarë, duke sugjeruar një pikë të mundshme stabilizimi për kriptomonedhën e frymëzuar nga meme.

Optimizmi mes investitorëve të SHIB

Megjithë rënien e fundit të çmimeve, optimizmi mbetet midis investitorëve të SHIB-it, pasi token synon të konsolidohet rreth zonës së tij mbështetëse, duke hapur potencialisht rrugën për një rinovim të vrullit në rritje. Me tregun e kriptove që po shikon me padurim, SHIB e gjen veten në një moment tjetër vendimtar, duke vazhduar të tërheqë vëmendjen e entuziastëve dhe investitorëve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme