Lajme

October 31, 2023

Rruga e Bitcoin drejt niveleve të reja: Vështrime nga analisti i kriptove Jason Pizzino

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Në një seancë të fundit të strategjisë, analisti i kriptove Jason Pizzino ndau njohuritë e tij se kur Bitcoin (BTC) mund të arrijë nivelin e tij të ardhshëm të të gjitha kohërave. Pizzino, i cili ka një ndjekës të konsiderueshëm në YouTube, theksoi lidhjen historike midis performancës së Bitcoin dhe asaj të S&P 500.

Rruga e Bitcoin drejt niveleve të reja: Vështrime nga analisti i kriptove Jason Pizzino

Tregjet e ariut dhe fazat e akumulimit

Pizzino vuri në dukje se Bitcoin zakonisht ka hyrë në tregjet e ariut dhe fazat e akumulimit pasi S&P 500 ka arritur kulmin e tij. Aktualisht, me S&P 500 nën nivelin e tij të të gjitha kohërave dhe potencialisht të konsoliduar brenda intervalit 4,400 deri në 3,700, Pizzino parashikon që S&P 500 mund të rikuperohet dhe të vendosë nivele të larta në njëmbëdhjetë muajt e ardhshëm. Ky rimëkëmbje gjithashtu mund ta çojë Bitcoin në lartësi të reja.

Afati kohor

Bazuar në analizën e tij, Pizzino vlerëson se deri në shtator 2024, S&P 500 do të ketë arritur tashmë nivele të reja të larta dhe Bitcoin mund të synojë sërish nivelin e 70,000 dollarëve. Ai theksoi se historikisht, S&P 500 ka arritur nivelet më të larta të të gjitha kohërave, ndërsa Bitcoin ka qenë nën kulmin e vet. Deri më tani, Bitcoin po tregtohet me 34,318 dollarë.

konkluzioni

Duke marrë parasysh modelet historike dhe kushtet aktuale të tregut, Pizzino sugjeron që Bitcoin mund t'i ketë mbetur rreth 11 muaj në periudhën e akumulimit të tij përpara se të dalë nga niveli më i lartë i mëparshëm i të gjitha kohërave. Ndërsa këto vlerësime i nënshtrohen makrocikleve dhe disa tolerancës në numra, Pizzino beson se Bitcoin mund të kalojë 60,000 dollarë ose edhe 70,000 dollarë deri në gjysmën e dytë të 2024.

Takeaway

Investitorët dhe entuziastët duhet të mbajnë një sy në korrelacionin midis Bitcoin dhe S&P 500. Kuptimi i modeleve historike mund të sigurojë njohuri të vlefshme për performancën e ardhshme të Bitcoin. Si gjithmonë, është thelbësore të kryeni kërkime të plota dhe të tregoni kujdes kur merrni vendime për investime në tregun e paqëndrueshëm të kriptomonedhave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme