Lajme

November 2, 2023

Run Bull Bitcoin vazhdon ndërsa Fed Pivot i SHBA rrit tregun e kriptove

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Bashkëthemeluesi i BitMEX, Arthur Hayes, ka qenë pozitiv ndaj Bitcoin në muajt e fundit dhe i rekomandoi komunitetit të kriptove që të blinte uljen kur çmimi i BTC tregtohej nën 25,000 dollarë. Bitcoin është rritur me 75% këtë vit dhe strumbullari i Fed Reserve të SHBA-së konfirmon një rritje masive para përgjysmimit, tregu i kriptove i pritur pas komunitetit më shkatërrues të kriptove të tregut të ariut që ka parë ndonjëherë.

Run Bull Bitcoin vazhdon ndërsa Fed Pivot i SHBA rrit tregun e kriptove

Pivot i Rezervës Federale të SHBA

Në përgjigje të një piloti të mundshëm të Rezervës Federale të SHBA, Arthur Hayes, bashkëthemelues i BitMEX, në një postim X më 2 nëntor tha "Me mend se është koha për të pompuar asetet financiare. Mbi ju BTC, LFG!" Fed i SHBA i mbajti të pandryshuara normat e interesit në 5.25% në 5.50% në takimin e FOMC të mërkurën. Kryetari i Fed Jerome Powell tha, "ngadalësimi po na jep, mendoj, një kuptim më të mirë se sa më shumë duhet të bëjmë. nëse duhet të bëjmë më shumë." Megjithatë, probabiliteti për një rritje të normës në dhjetor mbetet. Por çdo masë e inflacionit është mbi objektivin e Fed prej 2%, me matësin e preferuar të Fed për të matur inflacionin bazë vjetore të PCE në 3.7%. Arthur Hayes sugjeron se është koha për t'u përqëndruar në Bitcoin dhe kripto të tjera nga bonot e thesarit. Ndërsa Fed ndaloi për dy muaj radhazi, bankat e tjera qendrore kanë mbulesë për të printuar para. Ai pret stimul masiv nga Kina, Evropa dhe Japonia në mes të qasjes mashtruese të Fed .

Bitcoin dhe Rally Tjera Crypto

Duke i shtuar vrullit pozitiv të tetorit, çmimi i BTC arriti një vit më të lartë prej 35,919 dollarë. Bitcoin aktualisht tregtohet me 35,193 dollarë për shkak të rezervimit të fitimeve nga tregtarët. Ndërkohë, çmimi i SOL u rrit me 13% në 24 orët, me kripto të tjera kryesore, duke përfshirë ETH, XRP, ADA dhe DOGE gjithashtu duke marrë një vrull të madh.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme